Brīvdabas kino "Latvijas drosmīgās filmas”

29.06.2019 20:30 - 23:00

Valsts māja 24

Rīko:

Valsts kanceleja

Sadarbībā ar:

Nacionālais Kino centrs

Apraksts:

Kinematogrāfijā būt drosmīgam nozīmē atšķirties no “pamatstraumes” – būt citādam, būt negaidītam, paskatīties no cita leņķa un ieraudzīt to, ko vēl neviens nav saskatījis. Filmas var runāt drosmīgā sarunvalodā un drosmīgā kinovalodā, meklēt jaunu saturu un jaunu formu, uzdrīkstēties neizdabāt un nelaipot, ignorēt klišejas un stereotipus. Latvijas filmas arī to var, jo mums ir drosmīgi varoņi, drosmīgi stāsti un drosmīgi kinematogrāfisti, tāpēc piektdienas un sestdienas brīvdabas seansos tiks demonstrētas drosmīgas Latvijas filmas.

20:30

Rumba

(2016, dokumentālā filma, režisore Laila Pakalniņa, 20 min)

Kinokamera drosmīgi iebrien ūdenī un ironiski skatās uz tūristiem, kas nezina, kā nu vēl īpašāk izdarīties un iemūžināties, ja reiz nonākuši pie Eiropā garākā ūdenskrituma – Ventas rumbas.

 

20:50

Lidija

(2017, dokumentālā filma, režisors Andrejs Verhoustinskis, 37 min)

Nevardarbīga pretošanās ir drosme visa mūža garumā – to pie dažādiem režīmiem piedzīvojusi politiskā disidente Lidija Lasmane-Doroņina. Un drosmīga ir arī filma par Lidiju – mākslinieciski augstvērtīgs, vienā kadrā uzņemts ceļojums pa upi cauri visai dzīvei.

 

21:30

1906

(2018, spēlfilma, režisors Gatis Šmits, 90 min)

Jaunākā Simtgades filma par azartisku drosmi, kas robežojas ar pārgalvību, krimināldrāma par jaunības maksimālismu un revolūcijas romantiku. Segvārdi, konspiratīvie dzīvokļi, pārdrošas bruņotas operācijas un turpat blakus – nejaušība, nodevība un nāve.

 

Programma beidzas 23:00

Piedalās: