Jaunumi

Visi jaunumi

Sarunu skola LAMPA aicina uz Dialogu apļiem

Sarunu festivāla LAMPA gaidās tā Sarunu skola aicina ikvienu apgūt un praktizēt dialoga prasmes un kļūt par labāku sarunu biedru. Gan introvertie, gan ekstravertie, gan jaunieši, gan seniori, gan tie, kam patīk runāties, gan tie, kas māk uzklausīt, būs gaidīti četros Dialogu apļos, no kuriem pirmais notiks jau 4. maijā Cēsīs.

Dialogu apļa pamatā ir Somijā izstrādātā TimeOut metode, kas veicina sarunu kultūru starp cilvēkiem ar dažādām pieredzēm un viedokļiem ikreiz, kad vajadzīga dziļāka tēmas izpratne vai līdzvērtīga iespēja izteikties visiem sarunas biedriem. Lai saruna būtu konstruktīva, jāievēro tikai daži vienkārši noteikumi: ieklausīties un nepārtraukt citu runātāju, dalīties savā pieredzē, cienīt atšķirīgus viedokļus un drosmīgi risināt konfliktus.

“Dialogs ir demokrātiskas sarunu kultūras metode, kuras laikā cilvēks var labāk izprast apskatāmo jautājumu, citu cilvēku domas un savu nostāju. Dialoga mērķis nav pierādīt sava viedokļa pareizību vai panākt vienbalsību, taču labs dialogs ir veids, kā cilvēki var kopā nonākt pie jauniem risinājumiem un atziņām, saglabājot cilvēcisko saikni savā starpā. Dialogs dod iespēju sadzirdēt un saprast pieredzes, kas formulējušas cilvēku viedokli, un ieraudzīt pasauli plašāk, jo labas sarunas iedvesmo, dziedē un, galu galā, veido demokrātisku valsti,” stāsta Sarunu festivāla LAMPA direktore Ieva Morica.

Pirmais Dialogu aplis notiks trešdien, 4. maijā, plkst. 11.00–13.00 Cēsīs, Skolas 6 pagalmā starp Trimpus un Pasaules latviešu mākslas centru, sadarbībā ar Koprades māju “Skola 6”. Aizraujošai sarunai klātesošie varēs izvēlēties jautājumu, kas viņiem būs vissvarīgākais. Piemēram, kā ir būt cēsniekam, kas ir mīlestība, kā tikt galā ar pārmaiņām vai kā palīdzēt Ukrainai. Dalība Dialogu apļos ir bez maksas, bet iepriekš jāpiesakās. 

PIETEIKŠANĀS 

LAMPAS Dialogu apļu pasākumi norisināsies arī 25. maijā Daugavpilī, 9. jūnijā Apē, 30. jūlijā Kuldīgā un 20. augustā Jelgavas novadā Demokrātijas festivāla ietvaros.

Visi jaunumi