Jaunumi

Visi jaunumi

Sākas pasākumu pieteikšana Sarunu festivālam LAMPA 2023

No 4. janvāra līdz 8. februārim ikviens ir aicināts pieteikt savu pasākumu devītajam Sarunu festivālam LAMPA. Šovasar festivāls norisināsies 9. un 10. jūnijā Cēsīs, kur, vienuviet pulcējot visdažādākos sarunu biedrus un daudzveidīgus sarunu formātus, meklēsim atbildes uz sev un visai sabiedrībai būtiskiem jautājumiem.

Arī šogad LAMPA aicina idejām bagātos prātus – organizācijas un indivīdus – kļūt par festivāla programmas veidotājiem. Pasākuma tēmu, formātu un dalībnieku izvēlē ierobežojumu nav, un ikviens var pieteikt savu pasākumu vienas vai pusotras stundas garumā vai pat veselu divu dienu pasākumu programmu. Visi pieteikumi piedalās konkursā, taču festivāla pasākumu skaits ir ierobežots, tāpēc, plānojot pasākumu pieteikšanu, festivāla organizatoru komanda īpaši aicina sadarboties – apdomāt iespējas pasākumu rīkot kopā ar vēl kādu organizāciju.

“Spēja sadarboties nereti ir iztrūkstošais elements izcilu ideju īstenošanai, tas vienmēr ir bijis mūsu virzienrādītājs, gan domājot par festivāla norisi, gan par dzīvi ārpus tā. Šogad sadarbošanos vēlos uzsvērt jo īpaši – konkurss ar katru gadu kļūst arvien lielāks. Radošu, vērtīgu un jēgpilnu ideju pasākumiem ir vairāk nekā vietu LAMPĀ, tāpēc, piesakot pasākumu, aicinu pieteicējus sadarboties arī ar citām organizācijām, aktīvistiem. Tā ir lieliska iespēja paplašināt savu redzējumu un auditoriju. Esam atvērti! Ar nepacietību gaidām pasākumu pieteikumus, lai kopā radītu bagātīgu un daudzveidīgu festivāla programmu,” stāsta festivāla programmas kuratore Egita Prāma.

Viņa arī norāda, ka 11. janvārī plkst. 16.00 visi interesenti, kas apsver iespēju pieteikt pasākumus, ir aicināti uz bezmaksas tiešsaistes semināru par pasākumu rīkošanu Sarunu festivāla LAMPA Facebook lapā.

Ir trīs iespējas, kā kļūt par LAMPAS pasākuma rīkotāju. Tāpat kā iepriekš, ir iespējams organizēt divu dienu pasākumu programmu vai vienu pasākumu uz LAMPAS nodrošinātajām skatuvēm. Šā gada jaunums ir iespēja organizēt aktivitāti divu dienu garumā.

Festivāla apmeklējums ir bez maksas, un tā izmaksas pamatā tiek segtas no grantiem, ziedojumiem un pasākumu rīkotāju līdzmaksājumiem. Līdzmaksājuma apmērs ir atkarīgs no izvēlētās skatuves un norises laika, taču ikvienam ir iespēja pieteikties arī bezmaksas dalībai.

  • Fonds atvērtai sabiedrībai “Dots” piedāvā ierobežotu skaitu vietu bezmaksas dalībai indivīdiem, biedrībām, nodibinājumiem un sociālajiem uzņēmumiem.
  • “British Council” pārstāvniecība Latvijā Reģionu skatuvē piedāvā bezmaksas dalību organizācijām un iedzīvotājiem, kuru pamata darbības vai dzīves vieta ir ārpus Rīgas un kuru pasākumu tēma pievēršas vietējām kopienām būtiskām norisēm un jautājumiem Latvijas reģionos.
  • “Swedbank” piedāvā bezmaksas dalību pieteikt Ilgtspējas skatuvē indivīdiem un organizācijām, kuru pasākumi ir saistīti ar vides un klimata, kā arī sociālo ilgtspēju un labas pārvaldības principiem.

Vairāk informācijas par pasākumu pieteikšanas kārtību un festivāla norisi šeit. Sagatavo savu ideju laikus!

Visi jaunumi