Jaunumi

Visi jaunumi

Preparēs Latvijas vērtības

Visu šobrīd Saeimā pārstāvēto partiju pārstāvji sarunu festivāla “LAMPA” ietvaros sestdien, 4. jūlijā, ķersies pie viena no Latvijas lielākajiem neatbildētajiem jautājumiem, mēģinot noskaidrot un, iespējams, definēt Latvijas vērtības. Latvijas Radio žurnālista Eduarda Liniņa vadībā par “latviskajām vērtībām”, “Eiropas vērtībām” un Satversmes preambulā definētajām valstiskajām vērtībām diskutēs Ilze Viņķele, Jānis Dombrava, Edgars Tavars, Igors Pimenovs, Inguna Sudraba un Mārtiņš Bondars. Sagaidāms, ka uz lielās skatuves Cēsu pils parkā izskanēs asa un kvalitatīva diskusija.

Cik konkrēti un izsmeļoši ir mūsu priekšstati par valsts pastāvēšanai būtiskajām vērtībām? Kas ir tā sauktās “Eiropas vērtības”, kas – “latviskās vērtības”? Vai vispār nepieciešama apzināta vērtīborientācija? Vai definētajām – gan neformāli, gan Latvijas augstākajā likumā – Satversmē – nosauktajām – vērtībām ir jelkāda saistība ar mūsdienu sociālo, kultūras un politisko realitāti?

 

 

Diskusija “Latvijas vērtību anatomija” sniegs unikālu iespēju noskaidrot visu sešu Saeimā pārstāvēto partiju un frakciju vadošo personību uzskatus par vērtībām – Latvijas, Eiropas, pasaules un indivīda. Tiks apskatīta arī sabiedrībā neviennozīmīgi vērtētais Latvijas Republikas Satversmes preambulā definētais valsts pamatvērtību “komplekts”, kas dažiem šķitusi kā patiesības un taisnības nostiprināšana likumā, bet citiem – melīga pārestība.

Vai patiesība ir kaut kur pa vidu? To būs iespējams noskaidrot, pievienojoties diskusijai sestdien, 4. jūlijā plkst. 16:30 Cēsu Pils parkā, Latvijā pirmā sarunu festivāla “LAMPA” ietvaros. Šis būs tikai viens no 60 dažādiem notikumiem, kuri sniegs iespēju apmeklētājiem gan klausīties, gan paši piedalīties sarunās un diskusijās ar spilgtām personībām. 

Sarunu festivāla “LAMPA” organizatori un idejas izlolotāji – fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS” un “Swedbank” – festivāla notikumu veidošanā ap sevi sapulcējuši vairāk kā  200 Latvijā pazīstamu un aktīvu domubiedru no dažādām organizācijām un institūcijām. Festivāla notikumu veidošanā iesaistījušās jau teju 50 dažādas organizācijas – valsts, nevalstiskā un privātā sektora pārstāvji, kuriem rūp Latvijas kā demokrātiskas valsts nākotne – organizējot 60 dažādus festivāla notikumus. Par sarunu festivāla “LAMPA” pamatakmens licējiem uzskatāmi fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS” un “Swedbank”. Sarunu festivāla realizāciju nodrošina fonds “DOTS”, reklāmas aģentūra “Armadillo”, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White” un pasākumu aģentūra “Chocolate Events”.

Ieeja festivālā būs bez maksas.

Visi jaunumi