Jaunumi

Visi jaunumi

LAMPA izziņo programmu: no dzemdībām līdz kapu kultūrai

No 2. līdz 5. septembrim vēl neierastā laikā un formātā, bet ar ierastu vērienu un jaudu visā Latvijā un pasaulē sevi pieteiks sestais Sarunu festivāls LAMPA. Ar virstēmu “kopā” festivāls šogad apvienos nemainīgi plašu praktisku un globālu jautājumu loku – sākot no dzemdībām un beidzot ar ieteikumiem “zaļai” kapu iekopšanai. LAMPA aicina visus, kam ir, ko teikt, un visus, kuri gatavi uzklausīt, iesaistīties vērtīgā domu apmaiņā, asināt prātu un paplašināt redzesloku, apgūstot neparastas, bet noderīgas prasmes un idejas. Četru dienu garumā un vairāk nekā 200 notikumu spožumā sarunu festivāls bez maksas būs skatāms tiešraidē tā mājaslapā festivalslampa.lv un kopā skatīšanās vietās visā Latvijā, kā arī piedzīvojams klātienē – LAMPAS studijās Cēsīs, Rīgā un Rēzeknē.

“Lai arī Covid-19 ir metis ne mazums izaicinājumu šī gada sarunu festivāla norisei, LAMPA ir radusi jaunus risinājumus, lai iemirdzētos nemainīgi spoži. Šogad festivāls notiks ne vien divas, bet veselas četras dienas, turklāt būs kļuvis tik pieejams kā vēl nekad! Sadarbībā ar mūsu lieldraugiem “LMT Straume” un “Telia Latvia” LAMPAI virtuāli varēs pieslēgties no jebkuras vietas pasaulē, bet fiziski vēl tuvāki būsim kļuvuši rēzekniešiem un rīdziniekiem, jo pirmo reizi festivāla pastāvēšanas vēsturē apmeklētājus klātienē gaidīsim ne vien Cēsīs, bet arī vairākās studijās Rīgā un Rēzeknē,” jaunumos dalās Ieva Morica, Sarunu festivāla LAMPA direktore.

PROGRAMMA

Arī festivāla pasākumu tēmas un formāti ir saglabājušies nemainīgi plaši un uzrunājoši, apliecinot, ka LAMPA ir festivāls ikvienam – robežas nav ne interesēs, ne paaudzēs. Te sevi atradīs gan latviski, krieviski un angliski runājošie, gan tie, kuri vēlas apgūt zīmju valodas pamatus. Īpaši saistoša LAMPA šogad būs praktiķiem, jo līdztekus globāliem un šķietami neizsmeļamiem sarunu tematiem (demokrātija, vērtības, liberālisms, nacionālisms u.c.), būs iespēja gūt arī pavisam praktiskus ieteikumus labākai ikdienai, piemēram, kā rūpēties par redzi, kā būt zaļiem, kā palīdzēt sērojošam cilvēkam. Vecāki varēs piedalīties diskusijās par mobingu skolās un bērnu emocionālo veselību par to, kā motivēt bērnu sportot, vai kā labāk sarunāties ar savu pusaudzi. Pašiem pusaudžiem un jauniešiem sadarbībā ar “British Council” pārstāvniecību Latvijā savukārt veidota īpaša programma “Īssavienojums”, kuras satura radīšanā piedalās jaunieši no visas Latvijas. Bet seniori dzirdēs ieteikumus, kā veiksmīgāk iekļauties darba tirgū.

Nākotnes skola, neformālā izglītība, Skola 2030, izaugsme mūža garumā  – izglītība ir tēma, kura būs aktuāla vienmēr un neizpaliks arī šī gada LAMPĀ, pateicoties festivāla izglītības satura patronam Swedbank Latvija. Tāpat arī kultūra un māksla, garīgā un fiziskā veselība, ekonomika un politika, vide un sabiedrība, tehnoloģijas. Tas viss – gan diskusijās, sarunās, praktiskās darbnīcās un lekcijās, gan arī šovos, izrādēs, iesaistošās spēlēs un randiņos, dažādos formātos vienā festivālā aptverot teju visus mūsdienu sabiedrībai būtiskos jautājumus un reizē neaizmirstot par vieglumu, humoru un izklaidi.

Ievērojot visus drošības pasākumus, klātienē šogad notiks vairāk nekā puse festivāla notikumu. Apmeklētājus gaidīs klātienes studijas Rīgā (“Gaismas pils” studija Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, “Splendid Palace” studija, “Swedbank” Izglītības studija Balasta dambī), Cēsīs (Vidzemes koncertzālē “Cēsis”) un Rēzeknē (Latgales vēstniecībā “GORS”). Tāpat daži festivāla pasākumu rīkotāji apmeklējumam atvērs savus birojus, pagalmus un citas norises vietas. Tomēr interesentiem jāņem vērā, ka vietu skaits būs ierobežots. LAMPAS studijas varēs apmeklēt, vai nu savu kārtu gaidot rindā un ievērojot distanci, vai reģistrējoties apmeklējumam iepriekš. Informācija par pasākumu apmeklējuma iespējām atrodama festivāla mājaslapā pie katra pasākuma apraksta.

Vēl viens šī gada jaunums ir LAMPAS oficiālās kopā skatīšanās vietas visā Latvijā un citviet pasaulē – šobrīd katram iespējams pieteikt savu skatīšanās vietu, lai augusta vidū tās visas tiktu apkopotas vienotā LAMPAS kartē.

Lai neapjuktu plašajā LAMPAS piedāvājumā un nepalaistu garām kāroto notikumu, ikvienam ir iespēja sastādīt savu programmu, izmantojot festivāla mājaslapā pieejamo rīku “Mana programma”. Tajā iespējams atlasīt pasākumus atbilstoši sev tīkamai kategorijai un vieglā, pārskatāmā veidā izveidot sev interesējošu pasākumu sarakstu, kuru viegli pārskatīt arī telefonā.

Visi jaunumi