Jaunumi

Visi jaunumi

LAMPA aicina piedzīvot sarunas arī 21 kopā skatīšanās vietās visā Latvijā

Astotā Sarunu festivāla LAMPA sarunas 1. un 2. jūlijā varēs piedzīvot ne vien 33 skatuvēs Cēsīs, bet arī tiešraidē vērot un diskutēt par tām 21 kopā skatīšanās vietās visā Latvijā. Nemainīgi LAMPA aicina runāt par svarīgo, neparasto un nepamanīto.

Kopā skatīšanās vieta – tā ir publiska vai apmeklētājiem atvērta vieta jebkur Latvijā, kur iespējams sanākt kopā, kopā skatīties festivāla tiešraidi un veidot sarunu par LAMPAS piedāvātajām tēmām, iededzot LAMPU arī savā kopienā. Kopā skatīšanas vietas rīkotāji izvēlas savu tiešraižu programmu – ar to varēs iepazīties pirms festivāla tā mājaslapā, uzklikšķinot kartē uz sev interesējošās kopā skatīšanās vietas.  

“Iespēja piedzīvot LAMPAS notikumus attālināti, bet kopā, no ārēju apstākļu diktētas nepieciešamības ir kļuvusi par iemīļotu tradīciju, ik gadu kopā skatīšanās vietās pulcējot simtiem interesentu. Kā ierasts, kopā skatīšanās vietu pieteikšanā aktīvi iesaistās bibliotēkas – šogad trešā daļa no visām kopā skatīšanās vietām, bet īpaši aktīvi šoreiz ir arī mākslas, kultūras un tūrisma centri, un kartē parādās arī jaunas kultūrtelpas, par ko mums ir īpašs prieks,” stāsta Ieva Morica, Sarunu festivāla LAMPA direktore.

Vidzemē LAMPAS notikumus varēs piedzīvot Mazsalacas pilsētas bibliotēkā, Alūksnes novada bibliotēkā, Valmieras integrētajā bibliotēkā, Alojas kultūras namā, Gulbenes novada sociālās aprūpes centrā “Jaungulbenes Alejas”, Siguldas novada JIC “Mērķis” un Pededzes bibliotēkā.

Latgalē kopā skatīšanās vietas tiks atvērtas Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā, Lūznavas muižā, Balvu novada muzejā un Dagdas Tūrisma informācijas centrā.

Zemgalē interesenti aicināti pievienoties LAMPAS pasākumu tiešraidēm Rundāles Multifunkcionālajā centrā, Jēkabpils Tautas nama pagaidu telpās, Kultūras un mākslas centrā “Nātre” Jelgavā un MASTI kvartālā Ozolniekos.

Savukārt Kurzemē viesus gaidīs Dienvidkurzemes novada bibliotēkas Kazdangas pagasta filiālbibliotēka, Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs un Ventspils galvenā bibliotēka.

Kopā skatīšanās vietas Rīgā un Pierīgā būs Alus darbnīca TEIKA un Āgenskalna tirgus Jauniešu stacijas telpa Rīgā un pašvaldības SIA “Veselības un sociālās aprūpes centrs – Sloka” Jūrmalā.

LAMPAS kopā skatīšanās vietas apmeklējums ir bez maksas – vien jāatrod sev tuvākā vai varbūt arī attālāka vieta. Kopā skatīšanās vietu karti meklējiet šeit. Uzklikšķinot uz konkrētas kopā skatīšanās vietas kartē, atradīsiet tās adresi, darba laiku un kontaktinformāciju.

Šogad Sarunu festivālā LAMPA būs vairāk nekā 250 pasākumu, kuru uzmanības lokā – sabiedrībai aktuālas tēmas par praktiskiem un filosofiskiem individuāli un valstiski svarīgiem jautājumiem, sākot no gatavības krīzē un izvēlēm vēlēšanās līdz samuraju mācībām un cieņai pret savu organismu. Festivāls, tai skaitā kopā skatīšanās vietas, kā vienmēr būs pieejams bez maksas. 

Visi jaunumi