Jaunumi

Visi jaunumi

Krievijas neatkarīgie žurnālisti diskutēs par vārda brīvību Krievijā

Ietekmīgo Krievijas žurnālistu veidotais interneta portāls «Meduza» sarunu festivālā “LAMPA” rīko diskusiju par vārda brīvību un neatkarīgo žurnālistiku Krievijā. Diskusija notiks Cesīs 4. jūlijā plkst. 12:00 - 13:45 uz sarunu festivāla “LAMPA” skatuves “Izgaismo”.

Diskusija sniegs unikālu iespēju no pirmavota izzināt Latvijai šobrīd ļoti aktuālu tēmu – Krievijas izvērsto informācijas karu. “Meduza” organizētajā diskusijā piedalīsies žurnālisti, kas atradušies šī kara epicentrā – bijušais žurnāla “Afiša” galvenais redaktors Jurijs Šaprikins, “Meduza” galvenā redaktore Gaļina Timčenko un “Meduza” galvenās redaktores vietnieks Ivans Kolpakovs.

Šajā sarunā žurnālisti meklēs atbildes uz jautājumiem, kā neatkarīgo žurnālistiku ietekmē informācijas karš, kā ir mainījusies žurnālistika Krievijā, kur beidzas cenzūra un sākas pašcenzūra, un kādēļ Krievijas neatkarīgie žurnālisti izvēlas strādāt ārpus savas dzimtenes.

Meduza”, kuras pārstāvji organizē diskusiju, ir interneta potrtāls, ko vairāki ietekmīgi Krievijas žurnālisti 2014. gada rudenī reģistrēja Latvijā, vairoties no dzimtenē valdošās cenzūras. “Meduza” ir neatkarīgs medijs, kas tiecas sniegt objektīvu un pārbaudītu informāciju par notikumiem Krievijā un bijušajās Padomju Savienības valstīs.

Diskusija tiek rīkota ar Ziemeļu Ministru padomes Latvijā atbalstu. Tā notiks krievu valodā. Paralēli diskusijai norisināsies arī Baltijas – Melnās jūras alianses un Meierovicas biedrības organizētā saruna par Krievijas informatīvo agresiju. Biedrību pārstāvji – Sarmīte Ēlerte, Aleksis Grigorjevs, Lolita Čigāne – kopā ar NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra eksperti Elīnu Langi centīsies noskaidrot atbildes uz jautājumiem, kas ir sociālais kiberuzbrukums, kā tiek manipulēts ar informāciju, kā atbildēt uz Krievijas informatīvo agresiju, kā arī uz to, kāda būs Eiropas Savienības nostāja attiecībās ar Krieviju?

“Meduza” organizētā diskusija un Baltijas – Melnās jūras alianses saruna būs tikai divi no kopumā 60 dažādiem notikumiem, kas 3.un 4.jūlijā Cēsu pils parkā notiks Latvijā pirmā sarunu festivāla LAMPA ietvaros. Festivāla apmeklētāji varēs gan klausīties, gan paši piedalīties sarunās un diskusijās ar spilgtām personībām. Mākslinieki, uzņēmēji, dažādu jomu eksperti un mediju pārstāvji klātienē izgaismos Latvijas lielos jautājumus, skaidros kā atpazīt “smadzeņu skalošanas” tehnikas. Apmeklētāji varēs piedalīties arī dažādās darbnīcās vai radīt sociālā biznesa ideju, kā arī baudīt mākslas notikumus, piemēram, īpašu filmu programmu un režisora Dimtrija Petrenko jaunāko teātra spēli-izrādi. Pils parku pārņems arī smieklu atmosfēra – sarunu festivāls LAMPA kopā ar atzītiem komiķiem aicinās uz Latvijā iepriekš neredzētu politiķu cepināšanu. 

Ieeja festivālā ir brīva.

Visi jaunumi