Jaunumi

Visi jaunumi

Festivāla kultūras programma: pielaiko varu, demokrātijas ekrāns un trauki

Sarunu festivāls „LAMPA” tās apmeklētājiem piedāvās bagātīgu kultūras programmu – teātra spēles, izrādes un mākslas instalācijas – kas liks iedziļināties un aizdomāties par varas attiecībām, demokrātiju, sievietes lomu mūsdienu sabiedrībā, kā arī saprast kā veidojas mūsu priekšstati un pārliecības.  

Režisors Dmitrijs Petrenko un dramaturgs Jānis Balodis piedāvās visiem interesentiem piedalīties performancē-spēlē „Pielaiko varu”. Skatītāji kāps uz spēles laukuma un kopā ar citiem dalībniekiem izspēlēs demokrātiskas sabiedrības mikromodeli. Tās pamatā ir populāru galda spēļu princips - lauciņš uz priekšu - tuvāk uzvarai, lauciņš atpakaļ - tālāk no uzvaras. Uzvar tas, kas pirmais nonāk finišā - pie varas portfeļa. Uz spēles laiku katrs tās dalībnieks “pielaikos” kādu sociālo lomu: ārsts, skolotājs, prezidents, skolnieks, zemnieks un citas. Virzoties pa spēles laukumu, spēlētājs saskaras ar demokrātiskas sabiedrības grūtībām un priekšrocībām, kas it tipiskas viņa “pielaikotajai” identitātei. Spēli vadīs Mārtiņš Upenieks.

Katrā spēlē piedalās 4 dalībnieki, bet uz katru spēli aicinām arī skatītājus. Spēles norises laiki 3. un 4. jūlijā: 12.00, 13.00, 14.00, 16.00, 17.00, 18.00.

Performance – instalācija „Demokrātijas ekrāns” liks mums saprast kā veidojas mūsu priekšstati, uztvere un pārliecības. Festivāla norises teritorijā tiks novietoti vairāki “ekrāni”, aiz kuriem atradīsies nemainīga Cēsu pils parka ainava. Apmeklētājam pie katra ekrāna tiks piedāvāti stāsti un iespēja piedzīvot, kā,

 

 

nemainot skatu punktu, iespējams mainīt redzētā nozīmi. Režisors: Jānis Znotiņš, dramaturgs: Matīss Gricmanis, scenogrāfs: Rūdolfs Bekičs, skaņu mākslinieks: Toms Auniņš, skaņas tehniskais risinājums Māris Butlers. Stāstus būs iespējams noklausīties abās festivāla dienās.

4. jūlijā plkst. 20:00 uz skatuves „Apgaismo” notiks Dirty Deal Teatro viesizrāde „Trauki” par sievietes lomu mūsdienu sabiedrībā. Izrādes dramaturģe un režisore ir Inga Gaile, viena no atzītākajām mūsdienu latviešu dzejniecēm, kura nesen spilgti pieteikusi sevi arī teātra režijā.

Festivāla kultūras programmu piedāvā Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS kopā ar Dirty Deal Teatro„Pielaiko varu”, „Demokrātijas ekrāns” un „Trauki” ir tikai 3 no 60 dažādiem pasākumiem sarunu festivāla “LAMPA” ietvaros, kas 3. un 4. jūlijā norisināsies Cēsu pils parkā.

Sarunu festivāla “LAMPA” organizatori un idejas izlolotāji – fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS” un “Swedbank” – festivāla notikumu veidošanā ap sevi sapulcējuši vairāk kā 200 Latvijā pazīstamu un aktīvu domubiedru no dažādām organizācijām un institūcijām. Festivāla notikumu veidošanā iesaistījušās jau teju 50 dažādas organizācijas – valsts, nevalstiskā un privātā sektora pārstāvji, kuriem rūp Latvijas kā demokrātiskas valsts nākotne – organizējot 60 dažādus festivāla notikumus. Par sarunu festivāla “LAMPA” pamatakmens licējiem uzskatāmi fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS” un “Swedbank”. Sarunu festivāla realizāciju nodrošina fonds “DOTS”, reklāmas aģentūra “Armadillo”, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White” un pasākumu aģentūra “Chocolate Events”.

Ieeja festivālā būs bez maksas.

Visi jaunumi