Jaunumi

Visi jaunumi

Ar karstu “Politiķu cepienu” noslēdzies septītais Sarunu festivāls LAMPA

Ar iemīļoto "Politiķu cepienu", uz skatuves kāpjot drosmīgiem politiķiem un neatlaidīgiem cepinātājiem, noslēdzies septītais Sarunu festivāls LAMPA. To no 20. līdz 21. augustam varēja piedzīvot tiešraidē, 37 kopā skatīšanās vietās visā Latvijā un klātienē 24 skatuvēs izkliedēti Cēsu pilsētā. 222 pasākumi, no kuriem lielākā daļa būs skatāmi arhīvā, divās dienās pulcēja vairāk nekā 6000 cilvēku. Festivālu bija iespējams apmeklēt klātienē droša pasākuma formātā, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu.

FESTIVĀLA FOTOALBUMS

Šogad Sarunu festivāla LAMPA virstēma bija “cieņa”, aicinot veidot attiecības sabiedrībā un personīgajā telpā uz cieņpilniem pamatiem. LAMPA kā vienmēr piedāvāja plašu, daudzveidīgu programmu visiem vecumiem un interesēm, aicinot uz sarunām par visplašāko tēmu klāstu, tajā skaitā demokrātijas būtību, reliģiju un juridiskiem jautājumiem, dažādām ģimenēm aktuālām tēmām, cilvēka un vides attiecībām, dažādību un iekļaujošu sabiedrību, jaunajām tehnoloģijām, garīgo veselību, izglītību u.c.

 “LAMPAS komanda ir gandarīta un pacilāta, ka šogad festivāls varēja notikt ne vien tiešraidē, bet arī klātienē  LAMPAS mājvietā Cēsīs. Festivāla spēks ir tā aizrautīgā komanda,dalībnieki un apmeklētāji, kam ir tuvas LAMPAS vērtības. Paldies ikvienam par sadarbošanos un sapratni tik sarežģītā laikā,” pauda Sarunu festivāla LAMPA direktore Ieva Morica.

Lielākā daļa LAMPAS pasākumu bija skatāmi tiešraidē festivāla mājaslapā, LMT Straume un pakāpeniski nedēļās laikā tiks ievietoti festivāla mājaslapā www.festivalslampa.lv , kur tie bez maksas būs pieejami ikvienam interesentam.

Politiķu cepiens

LAMPAS kulminācijā Cēsīs Ruckas parkā un tiešraidē notika viens no visdrosmīgākajiem un ierasti apmeklētāju gaidītākajiem notikumiem "Politiķu cepiens", ko vadīja Jānis Skutelis. Šogad ilggadējie LAMPAS kurbulētāji Rūdolfs Kugrēns, Anete Konste, Edgars Bāliņš un aktieris Jānis Kronis cepināja iekšlietu ministri Mariju Golubevu (“Attīstībai/Par!”), tieslietu ministru Jāni Bordānu (Jaunā konservatīvā partija) un Saeimas deputātu Vjačeslavu Dombrovski. Par cepiena spārnoto frāzi  kļuva Jāņa Bordāna izteikums “Aiz loga jau 21. gadsimts.”

Politiķi nepalika atbildi parādā cepinātājiem, asprātīgi apliecinot, ka viņiem netrūkst dūšas pasmieties par sevi un ļaut to darīt citiem, piemēram, Jānis Bordāns atzina, ka arī ceļojumos dodas uz konservatīvām ārzemēm un kārtīgi pagrilēja arī pašus cepinātājus. Marija Golubeva atklāja, ka LAMPA ir viņas pirmais festivāls šogad, un ja citiem cilvēkiem bija “Rīga-Jūrmala”, viņai bija Rīga-Daugavpils-robeža. Savukārt Vjačeslavs Dombrovskis ironizēja, ka tie paši cilvēki, kas pirms 10 gadiem rosināja iesaistīties politikā, tagad brīnās, ko viņš dara politikā.

Politiķu cepiena ieraksts. 

Visi jaunumi