Prof. M.D. Uģis Gruntmanis

Prof. M.D. Uģis Gruntmanis

Teksasas universitātes Southwestern Medicīnas centra profesors

Kopš 2001. gada viņš ir mācībspēks Teksasas universitātē, kā arī iekšķīgo slimību rezidentūras vadītājs. Uģis Gruntmanis aktīvi iesaistījies sabiedriskajos procesos. 2015. gadā tika ievelēts par Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) vadītāju. Tā ir organizācija, kas vieno ārpus Latvijas un tagad arī Latvijā esošos ārstus. Tās galvenais uzdevums ir visiem spēkiem veicināt veselības aprūpē un zinātnē iesaistīto studentu, rezidentu, ārstu un zobārstu izglītību un sadarbību.
Uģis Gruntmanis ir pārliecināts, ka latviešu un Latvijas izcelsmes zinātniekiem un ārstiem jāaicina pie sevis jaunie speciālisti no Latvijas, lai tie redzētu, kā lietas notiek ārpus Latvijas.

Dzimis 1968. gadā Saldū, Latvijā. 1992.gadā beidzis Latvijas Medicīnas akadēmiju (tagad Rīgas Stradiņa universitāte).
Specializējies internā medicīnā un endokrinoloģijā Jeila universitātē Ņuhevenā, ASV (1996-1997), Ročesteras universitātē, ASV (1997-1999) un Cedars-Sinai/Kalifornijas universitātē Losandželosā, ASV (1999-2011).
Galvenā zinātniskās darbības joma – endokrinoloģija. Aktīvi publicējas pasaules vadošajos medicīnas žurnālos, ar lekcijām uzstājies pasaules vadošās universitātēs un kongresos vairāk nekā desmit valstīs.