Atpakaļ

5. septembrī 18:30-19:30

Diskusija "Kāda ir demokrātijas patiesā cena?"

Satversme nodrošina Latvijas iedzīvotājiem iespēju ietekmēt politikas dienaskārtību, taču tā prasa vismaz desmitās daļas vēlētāju apvienošanos šīs idejas vārdā. Bet vai vēlētāji šo iespēju apzinās un tic saviem spēkiem ko mainīt?

Pēdējos gados parakstu vākšanas nav bijušas sekmīgas. Pēdējā parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai pēc 41 Saeimas deputāta lūguma par prezidenta apturētajiem likumiem prasīja gandrīz pusmiljonu eiro no valsts budžeta, bet vēlētāju aktivitāte nesasniedza pat pusprocentu. Vai pašreizējā kārtība ir vēlētāju interesēs un efektīva? Vai iniciatīvu autori pārstāv sabiedrības intereses vai nelielas interešu grupas popularitātes gūšanai? Tāpat jau vairākus sasaukumus Saeimā notiek diskusijas par vietējo referendumu rīkošanas likumu, kas ļautu iedzīvotājiem vairāk ietekmēt lēmumus vietējā pašvaldībā, taču likuma galīgā redakcija aizvien nav pieņemta.

Kādi ir klupšanas akmeņi, un vai mūsu spēkos ir ko mainīt — par to meklēsim atbildes diskusijā ar jomas ekspertiem.

Rīko:
Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA diskusiju materiāli. Sarunu festivāls LAMPA neuzņemas atbildību par diskusijas dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
Dalīties:

Rīkotāji

Patroni

Lieldraugi

Draugi

Partneri

Informatīvie partneri