Atpakaļ

Debate "Kurš pirmais nopelnīs Teslai - inženieris vai influenceris?"

Datums un laiks: 6. jūlijā 20:00-21:00
Norises vieta: 36 Skatuve UZZIBSNĪ
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Inženierzinātnes kļūst arvien pieprasītākas darba tirgū, taču jauniešu skaits, kas pēc vidusskolas absolvēšanas izvēlas studijas STEM jomā, ir nepietiekošs. STEAM ir zinātnē (Science), tehnoloģijās (Technology), inženierzinātnēs (Engineering), mākslā (Arts) un matemātikā (Math) balstīta mācīšanās metode, integrējot minētās disciplīnas.

Darba devēji intensīvi meklē inženierus, piedāvājot ne tikai konkurētspējīgu atalgojumu, bet arī straujas ilgtermiņa karjeras izaugsmes iespējas. Tomēr vienlaikus sociālo mediju platformu popularitātes pieaugums ir radījis arī jaunu, daudzus jauniešus kārdinošu profesiju – influenceris, kura radīto saturu patērē tūkstoši vai pat miljoni cilvēku, vienlaikus gūstot arī ievērojamus ienākumu no sponsorētām reklāmām, sadarbībām ar zīmoliem un citiem digitālajiem projektiem. Arvien vairāk dzirdams, ka jaunieši vēlas kļūt par influenceriem. Šī ir profesija, kas bieži vien ir glorificēta, jo ieguldītais darbs paliek aiz kadra, atspoguļojot tikai pozitīvos un aizraujošos aspektus.

Gan inženiera, gan arī influencera profesija ir dinamiska un aizraujoša, tomēr vēlamies labāk izprast, kuram no karjeras ceļiem ir augstāka pievienotā vērtība ilgtermiņā. Diskusiju debatē centīsimies noskaidrot, kādas ir abu profesiju aizkulises, ko pieprasa un vēl pieprasīs darba tirgus, un kurš spētu Teslai nopelnīt pirmais – inženieris vai influenceris.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties ierakstu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri