Atpakaļ

Dialoga apļi "Uzticēšanās demokrātiskā sabiedrībā"

Datums un laiks: 10. jūnijā 19:00-20:30
Norises vieta: 44 Ziemeļsala
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Pasākuma valoda: angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā
Pasākums notiks tikai klātienē
Darbnīcas temats ir "Uzticēšanās demokrātiskā sabiedrībā". Šajā dialoga darbnīcā reflektēsim par to, kas ir uzticēšanās un kā tā izpaužas sabiedrības ikdienas dzīvē. Kas vairo uzticēšanos un kas to grauj? Ko mēs kopā varam darīt, lai stiprinātu uzticēšanos? Dalībai dialogā nav nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās. Jums ir tikai jāatnāk un jādalās savās pārdomās un pieredzē.

Dialogu apļos ikviens var apgūt un praktizēt dialoga prasmes un tādējādi kļūt par labāku sarunu biedru. Tiek gaidīts ikviens – gan introvertie, gan ekstravertie, gan jaunieši, gan seniori, gan tiek, kam patīk runāties, gan tie, kas māk uzklausīt.

Dialogs ir demokrātiskas sarunu kultūras metode, kuras laikā cilvēks var labāk izprast apskatāmo jautājumu, citu cilvēku domas un savu nostāju. Dialoga mērķis nav pierādīt sava viedokļa pareizību vai panākt vienbalsību, taču labs dialogs ir veids, kā cilvēki var kopīgi nonākt pie jauniem risinājumiem un atziņām un saglabāt cilvēcisko saikni savā starpā. Dialogs dod iespēju sadzirdēt un saprast cilvēka pieredzes, kas formulējušas viņu viedokli, kā arī ieraudzīt pasauli plašāk. Jo labas sarunas iedvesmo, dziedē un galu galā veido demokrātisku valsti.

Darbnīcas vadītājs Kai Alhanen, filozofs, grāmatas “Dialogs in Democracy” autors un “Timeout” modeļa izstrādātājs (Somija).

Darbnīca angļu un latviešu valodā, tiks nodrošināts tulkojums.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties ierakstu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri