Atpakaļ

Paneļdiskusija "Kādas ir Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbības nākotnes perspektīvas pēc 2022. gada?"

Datums un laiks: 10. jūnijā 14:00-15:00
Norises vieta: 44 Ziemeļsala
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Pasākuma valoda: angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā
Kopš Aukstā kara beigām Baltijas jūras reģionā, kurā centrālo lomu spēlē Ziemeļvalstis un Baltijas valstis, ir izvērsusies cieša politiskā, ekonomiskā un sociālā sadarbība. Neredzamās, Baltijas jūras valstis atdalošās sienas vietā pakāpeniski ir izaudzis plašs pārrobežu kontaktu tīkls, lai gan dažās jomās, piemēram, drošības un aizsardzības politikā, reģiona valstu integrācija ir bijusi atšķirīga.

2022. gada notikumi daudzējādā ziņā ir mainījuši reģionālās sadarbības kontekstu, piespiežot mūs saskarties ar realitāti, kas agrāk būtu bijusi neiedomājama. Kāda ir Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ilgtermiņa reģionālās sadarbības nākotne?

Vēl salīdzinoši nesen Ziemeļvalstu valdības vienojās par jaunu ilgtermiņa vīziju Nordic Vision 2030, ar mērķi pārvērst Ziemeļvalstu reģionu par ilgtspējīgāko un savstarpēji integrētāko reģionu pasaulē. Kā pašreizējie notikumi Eiropā ietekmēs šīs vīzijas dzīvotspēju?

Arī ekonomiskā sadarbība pandēmijas un kara izraisīto satricinājumu dēļ ir saskārusies ar problēmām. Kā šie un citi ārējie faktori ietekmēs turpmākās reģionālās sadarbības iespējas Ziemeļeiropā?

Diskusija angļu valodā, tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri