Atpakaļ

Saruna "Vārda brīvība – kas to ierobežo un ko ar to darīt?"

Datums un laiks: 9. jūnijā 15:30-16:30
Norises vieta: 43 Skatuve APGAISMO
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
tulkojums zīmju valodā
Tradicionāli vārda brīvību, tās izpausmes un ierobežojumus skata indivīda un valsts attiecību kontekstā. Vārda brīvības robežas tika pārbaudītas gan COVID pandēmijas laikā, kad sabiedrības veselības pasargāšanas nolūkā bija būtiski ierobežota pulcēšanās brīvība, gan arī, sākoties Krievijas iebrukumam Ukrainā, kopš akūti svarīga ir kļuvusi arī Latvijas nacionālā drošība.

Paralēli valsts varas un indivīda attiecībām publiskās komunikācijas telpā toni un pieļaujamo izteikumu robežas vēl intensīvāk regulē paši sabiedrības pārstāvji. Sociālo tīklu un digitālās komunikācijas fragmentētā, polarizētā, impulsīvā diskusiju kultūra stiprina cilvēku noslēgšanos dažādu viedokļu “burbuļos” un agresīvu komunikāciju starp dažādiem pretēju viedokļu pārstāvjiem, kā arī vēršanos pret cilvēkiem, kuru paustais viedoklis ir nepatīkams vai nepieņemams. Cilvēki, kuri nevēlas būt spriedzes piepildītajā viedokļu telpā, izvēlas savu viedokli nepaust vai “izdzēšas” no sociālajiem tīkliem.

Šīs sarunas mērķis bija apzināt vārda brīvības izaicinājumus mūsdienu sabiedrībā un kā ar tiem labāk tikt galā.

Pasākums tika rīkots projekta “Demokrātija Covid-19 pandēmijas laikā Baltijas valstīs” ietvaros, kas finansēts no Eiropas Savienības līdzekļiem.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties ierakstu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri