Atpakaļ

Diskusija "Kultūra, kur tu esi?"

Datums un laiks: 10. jūnijā 15:30-17:00
Norises vieta: 24 Reģionu skatuve
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Pasākums notiks tikai klātienē
Sabiedrībā joprojām pastāv uzskats, ka "īstā kultūra" atrodas tikai Rīgā un pāris citās lielākajās pilsētās. Kultūras pieredzes ģeogrāfiju savā ziņā paplašināja tieši Covid-19 laiks, kad digitālā formātā skolēni varēja viesoties tuvākos un tālākos muzejos, koncertzālēs, teātros ārpus savas dzīvesvietas, pieredzot kultūru alternatīvi, bet ne mazāk kvalitatīvi. Neskatoties uz gūto pieredzi, daudzu pedagogu izpratne, izvēloties kultūras norises klātienē, joprojām vērsta tikai Rīgas virzienā, savukārt, rīdzinieki ir pieraduši, ka viss ir blakus. Arī šā brīža ekonomiskā situācija un inflācija visās nozarēs liek pedagogiem izvēlēties lielākoties tuvējā apkārtnē esošās un finansiāli pieejamākās kultūras norises. Programma "Latvijas skolas soma" vēlas mainīt šo situāciju, lai visi bērni un jaunieši iepazītu Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes ikvienā Latvijas pilsētā un novadā.

Taču, cik aktīvi reģionālās kultūras vietas stāsta par saviem dārgumiem un aicina pie sevis apmeklētājus no citiem novadiem? Kā tiek izceltas dažādu kultūras institūciju īpašās vērtības un unikālais saturs? Kas jādara skolotājiem, kultūras nozares profesionāļiem un valstij kopumā, lai notiktu daudzveidīgas Latvijas kultūras iepazīšana?
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
+371 25293110 [email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri