Atpakaļ

Diskusija "Rietumu jēdzieni: vai tie joprojām "strādā"?"

Datums un laiks: 2. jūlijā 13:00-14:30
Skatuve: 1 Skatuve DOTS
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Pasākuma valoda: angļu
Gadu desmitiem ASV, ES un NATO politiskie vadītāji un diplomāti ir paļāvušies uz noteiktiem vārdiem un jēdzieniem runās un publiskajos vēstījumos, lai aprakstītu vērtības, par ko mēs iestājamies. Piemēram, brīvība, demokrātija, demokrātiskās vērtības, kopīgās vērtības, cilvēktiesības, tiesiskums, Transatlantiskās attiecības.
Savulaik valdīja vispārēja vienprātība par šo jēdzienu nozīmi. Tie pārstāvēja konkrētas, pozitīvas idejas ar zināmu pievilcību, daļēji tāpēc, ka šie jēdzieni bija pretstatā to ģeopolitiskajam pretstatam: Padomju Savienības, Centrāleiropas un Austrumeiropas ierobežojošajām, represīvajām un korumpētajām komunistiskajām sistēmām. Pēc trīsdesmit gadiem, mēs joprojām lietojam tos pašus jēdzienus, lai runātu par vērtībām, ko atbalstām un ko cenšamies aizsargāt. Šie jēdzieni ir svarīgāki nekā jebkad agrāk. Bet vai šie jēdzieni joprojām spēj motivēt un ietekmēt auditoriju pēc vairāk kā 30 gadu pieredzes neatkarīgā, demokrātiskā valstī? Un vai tiem ir nozīme polarizētā informācijas vidē? Vai jaunā paaudze šiem jēdzieniem piešķir to pašu nozīmi, ko iepriekšējās paaudzes? Vai Krievijas karš pret Ukrainu mums liek šos jēdzienu pārvērtēt? Ja šie jēdzieni ir zaudējuši savu nozīmi vai spēku — kā mēs varam par tiem runāt, lai tas rezonētu sabiedrībā?

Pasākums ieraksts angļu valodā. Ieraksts ar tulkojumu latviešu valodā pieejams: https://viedtelevizija.lv/skaties/lampa-2022-rietumu-jedzieni-vai-tie-joprojam-strada.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri