Atpakaļ

Diskusija "Drošība un vārda brīvība (ne tikai) virtuālajā vidē – vai tām ir robežas?"

Norises vieta: 13 Skatuve SPULDZE
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Pasākums notiks tikai klātienē
Brīvība izteikties, vārda brīvības izpratne kā būtisks demokrātiskas sabiedrības pamats, agrāk šķita tik saprotama un plaša, bet nu tās robežas tiek pārbaudītas un no jauna caurlūkotas. Pasauli plosa dažādi globāli satricinājumi - ar klimata pārmaiņām saistītas dabas kataklizmas, pandēmija un vēl jo vairāk - aktīvi militāri konflikti. Šie apstākļi gan atsevišķi, gan visi kopumā veido pamatu diskusijai par sabiedrības uzskatiem un vērtībām, visvairāk - par to, kur ir robežšķautne starp personīgo brīvību, brīvību izteikties un kolektīvo drošību.

Šajā diskusijā centrālais jautājums būs: kur beidzas atšķirīgs personīgais viedoklis un kur sākas maldi, dezinformācija vai klaji meli? Kur beidzas personīgā pārliecība un kur sākas slēptu savu vai svešu interešu pārstāvēšana? Kur beidzas vārda brīvība, kur sākas un beidzas ierobežojumi, cenzūra un varas vai sabiedrības diktāts (“cancel kultūra”)? Vai individuālā brīvība vai drošība ir svarīgāka par izpausmes brīvību? Vai šāda robeža vispār ir nosakāma universāli?

Diskusijā piedalīsies eksperti no akadēmiskās un profesionālās vides, pārstāvot komunikācijas, virtuālo un digitālo tehnoloģiju, kiberdrošības jomas.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri