Atpakaļ

Diskusija "Trans sieviešu redzamība"

Norises vieta: 6 Kvīru nams
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Pasākums notiks tikai klātienē
Ieklausoties transfobu retorikā, ikviens var uzķert, ka lielākoties tā ir attiecināma tieši uz trans sievietēm. Seksuālā vardarbība, drošība publiskās vietās, it īpaši sieviešu tualetēs – jautājumi, par kuriem feministes bez liela sabiedrības atbalsta cīnās jau gadiem. Tie tiek norakstīt kā nesvarīgi līdz brīdim, kad izmantojami kā ierocis pret trans sievietēm. Pēkšņi sieviešu sports, kas vienmēr saņem mazāku publicitāti un atalgojumu, nokļūst pirmajās lapās. Mātes un bērna aizsardzība, menstruālā un reproduktīvā veselība, pat skaistumkopšanas konkursi – šie mūžīgi novārtā atstātie sīkumi, spēj viegli pulcināt milzīgas masas atbalstam, ja vien situācijā jebkādā veidā ir iesaistīta trans sieviete.

Solījumiem atrisināt visas sieviešu problēmas, atbrīvojoties no vienas sieviešu grupas, bieži notic pat aktīvisti un pārliecināti cīnītāji par vienlīdzību. Un katru reizi tas nenostrādā. Tiklīdz mīļā miera labā atkal var izlikties, ka trans sievietes neeksistē, pazūd arī pēkšņais entuziasms par sieviešu tiesību jautājumiem.

Varētu domāt, patvērumu no tā var rast LGBTQIA+ kopienā, te taču tas ir! Ceturtais burts! Bet vai kopiena vienmēr spēj būt tik atvērta un pretimnākoša, kā sevi pozicionē? LGBTQIA+ kopienas kustība lielā mērā ir aizsākusies, pateicoties trans sievietēm. Un šobrīd arī tā ir vide, kur daudzas atzīst - viņas jūtas atstumtas un marginalizētas.

Laiks ieklausīties! Sarunā trans sievietes dalīsies savā pieredzē un vajadzībās, lietām, ko viņas sagaida no kopienas un kā pārējie var viņas atbalstīt.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri