Diskusija "Kādi būs ekonomikas ārstēšanas rēķini Eiropas Savienībā un Latvijā no Covid-19?"
· Kas ir fiskālā disciplīna un kuri tās principi būtu lietderīgi aizgūšanai ģimenes finanšu plānošanai?
· Kādas ir COVID-19 krīzes politikas fiskālas sekas? Cik ilgi Latvijas sabiedrībai būs jāmaksā Covid-19 rēķins? Ko var nākties upurēt – ceļu uzlabošanu vai lielus būvniecības projektus, skolu pilnveidošanu vai sociālus pakalpojumus?
· Kā COVID-19 ir ietekmējis Latvijas ekonomikas potenciālu, vai notikušas ekonomikas strukturālas izmaiņas un kā tas ietekmēs valsts parādu? Vai uzņēmējiem un darba ņēmējiem ir pamats baidīties no nodokļu sloga pieauguma?
· Vai vispār būs nepieciešams un iespējams nākotnē samazināt valsts parāda līmeni ES un Latvijā?
· Kādā veidā sabiedrības iesaiste var sekmēt šī jautājuma risināšanu? Kas ir jādara ikvienam no mums, lai veicinātu Latvijas ekonomiku turpmāk? Un kādās jomās būtu nepieciešams valsts atbalsts ekonomikas produktivitātes paaugstināšanai - investīcijas inovācijās/ atbalsts uzņēmumiem, kuri pielāgojas attālinātu pakalpojumu sniegšanai/ ieguldījumi “zaļajā kursā”?
Meklēsim atbildes uz šiem jautājumiem, kā arī iepazīsimies ar Fiskālās disciplīnas padomes “krīzes monitoringa” secinājumiem par valsts atbalsta rīcību COVID -19 seku mazināšanai un Latvijas fiskālas noturības risku analīzi.