Paneļdiskusija "Vai romantika nomirs, ja pavaicāsi, ko viņa vēlas: piekrišanas dažādie koncepti"

29.06.2019 13:00 - 14:30

Zviedru telts 8

Rīko:

Centrs MARTA

Sadarbībā ar:

Somijas vēstniecība Dānijas Karalistes vēstniecība Sabiedrības integrācijas fonds Rīgas Ekonomikas augstskola Francijas institūts Latvijā Francijas vēstniecība

Apraksts:

Sabiedrībā arvien biežāk tiek runāts par piekrišanas būtiskumu ne tikai runājot par seksuālām attiecībām, bet jebkurām savstarpējām attiecībām. Tomēr šīs sarunas apstājas pie neticības pilniem jautājumiem: “Kā var zināt, kas ir entuziastiska piekrišana?” un “Vai romantika nomirs brīdī, kad pārstāsim Nē! uztvert kā - PIERUNĀ MANI?”

Zināms, ka Zviedrija, ko daudzi uzskata par cilvēktiesību gandrīz paradīzi, ir valsts, kur nepieciešamība pēc entuziastiskas piekrišanas ir iestrādāta likumā, tomēr kā tas ir citās valstīs? Kādas ir dažādo valstu un to pārstāvju pieredzes, runājot par piekrišanu, un kādas ir situācijas, kas veicinājušas dialogus starp cilvēktiesību aktīvistiem, politiķiem un sabiedrību?

Centrs MARTA uzskata, ka ir laiks paplašināt mūsu zināšanu lauku ne tikai par to, kas piekrišana ir, bet arī par to, kādi ir veidi un situācijas, kurās nonākam bez savas piekrišanas un ko mēs varam ar to iesākt, tāpēc šogad Sarunu festivālā LAMPA aicinām uz diskusiju par piekrišanu dažādos kultūru kontekstos.

Pasākums angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Piedalās: