Jaunumi

Visi jaunumi

Vairāk kā puse Latvijas iedzīvotāju neuzticas līdzcilvēkiem, uzticēšanās – Sarunu festivāla

Kā liecina SKDS pētījuma dati, 52% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka lielākajai daļai cilvēku nevar uzticēties, kamēr pilnībā uzticēties ir gatavi vien 5%. Savukārt lēmumu pieņēmējiem uzticas mazāk nekā piektā daļa Latvijas iedzīvotāju. “Uzticēšanās ir viens no  pamatnosacījumiem, veidojot stipru un demokrātisku valsti,” ir pārliecināta festivāla direktore Ieva Morica, tieši tāpēc šī gada LAMPĀ kā centrālā vērtība ir uzticēšanās. No 15. janvāra līdz 28. februārim ikviens var pieteikt savu pasākumu un palīdzēt kopā vairot uzticēšanos cits citam un Latvijai kopumā.

“Kā rāda pētījumi, uzticēšanās problēmas ir teju mums katram, taču gribētu aicināt, kritiski domājot un vērtējot, tomēr atrast iespēju vairot uzticēšanos. Ikviens no mums ir daļa no valsts, un tikai kopā mēs spējam veidot stipru, demokrātisku un labklājīgu Latviju, kuru varam saukt par mājām jau simts gadus. Mēs dzīvotu daudz labāk, ja spētu veidot tādu vidi, kurā varam uzticēties līdzcilvēkiem un valstij kopumā. Šis festivāls dod iespēju iedziļināties, uzzināt vairāk, iesaistīties un kopīgi valstī iedegt to gaišo, kas nepieciešams, lai radītu labu augsni nākamajiem simts gadiem,” sacīja LAMPA direktore.

Festivāla programma būs kā dāvana Latvijas simtgadei, tāpēc ikviens no 15. janvāra līdz 28. februārim tiek aicināts pielikt savu roku un pieteikt savu pasākumu uz LAMPA skatuvēm. Tēmu izvēlē un pasākumu formātā ierobežojumu nav. Tās var būt gan nopietnas sarunas, gan izzinošas darbnīcas un spraigas diskusijas, kā arī teātra spēles un domu rosinošas instalācijas. Pieteikumi tiks vērtēti konkursa kārtībā, atbilstoši festivāla manifestam un pasākuma kritērijiem. Pieteikt savu pasākumu un uzzināt vairāk iespējams LAMPAS mājaslapā www.festivalslampa.lv/lv/pieteikumi. Konkursa rezultāti tiks paziņoti individuāli ne vēlāk kā 2. aprīlī.

Festivāls norisināsies jau ceturto gadu, 29.-30. jūnijā Cēsu pils parkā, un interesentu skaits ar katru gadu strauji pieaug. Gan apmeklētāji, gan dalībnieki novērtē to, ka šajā pasākumā ir iespēja apspriest valstī, Eiropā un pasaulē notiekošo, ka arī uzklausīt dažādus viedokļus. Tāpat LAMPA dod iespēju uzaicināt uz sarunu savu tiešo mērķauditoriju ārpus ierastās vides, lai izglītotu un veidotu dialogu par organizācijai, uzņēmumam vai valsts iestādei svarīgajām tēmām.

Sarunu festivāls LAMPA ir nekomerciāls, un tā apmeklētājiem ieeja ir bez maksas. Festivāla izmaksas tiek segtas no ziedojumiem, grantiem un pasākumu rīkotāju līdzmaksājumiem. Šogad Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS un Swedbank Latvija piedāvā līdzmaksājumu stipendijas (bezmaksas dalība) viena pasākuma pieteicējiem. Izglītības satura patrons Swedbank Latvija aicina pieteikt pasākumus par un ap mūsdienīgu izglītību, kas bērnus un jauniešus sagatavo pilnvērtīgai profesionālajai un personīgajai dzīvei 21. gadsimtā. Savukārt Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS piedāvā līdzmaksājumu stipendijas citu tēmu pasākumiem, kam var pieteikties tikai indivīdi un nevalstiskās organizācijas.

Sarunu festivālu LAMPA rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo”, Cēsu novada pašvaldība un “British Council”. Festivāla norisi finansiāli atbalsta Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, “Open Society Foundations”, “British Council”, Borisa un Ināras Teterevu fonds, Cēsu novada pašvaldība, uzņēmumi “Latvijas finieris” un “Enefit”.

Visi jaunumi