Jaunumi

Visi jaunumi

Sarunu festivāla LAMPA bērnu programma

Izglītojošās rotaļas un spēles, krāsu, sapņu un pasaku pasaule, aizraujošs zinātnes teātris, virvju nobrauciens un līdzsvara turēšana uz lentēm, ziepju burbuļu un rotaļlietu darbnīcas un vēl daudz kas cits – tik koša un aizraujoša ir paredzēta mini LAMPAS programma bērniem Sarunu festivāla LAMPA ietvaros. Festivāls 1. – 2. jūlijā notiks Cēsu pils parkā. Dalība – bez maksas.

Lai vecāki varētu pilnvērtīgi nodoties plašajai festivāla programmai un sarunām, abu festivāla dienu garumā darbosies mini LAMPA – speciāli bērniem veidota programma, kas auklīšu gādībā piedāvās aktivitātes gan pašiem mazākajiem, gan arī lielākiem festivāla dalībniekiem. Par mini LAMPAS kāpelēšanas un rāpšanās garu parūpēsies bērnu un jauniešu organizācija “Jaunie Vanagi”, apkārtējās vides un pasaules izzināšanu rosinās “Latvijas Mazpulki”. Radošo domas lidojumu realizēt dzīvē palīdzēs “Cēsu Jaunā skola”, savukārt bērnu prāta šūniņas darbinās projekts Start(IT). Bērnus priecēs arī "Mārtiņa burbuļi".

“Sarunu festivāls LAMPA ir brīnišķīgs pasākums visai ģimenei. To saku ne tikai kā šī festivāla līdzorganizatore, bet arī mamma. Visiem mums ir zināms, ka bērni vieglāk uztver informāciju un arī sarunājās caur rotaļāšanos un spēlēm. Tāpēc arī Sarunu festivālā LAMPA ir īpašā zona bērnu “sarunām”. Pagājušajā gadā mini LAMPĀ mans puika (3,5 gadi) bija tik ļoti pārņemts, ka pavadīja tur 3 stundas un ne mirkli es viņam nepietrūku.

mini LAMPAs programma

Šo zonu iekārtojam radoši interesantu ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Šeit būs auklītes no pirmskolas "Putnu dārzs" un starptautiskās pirmskolas izglītības iestādes "Six Senses", kuras darbojās pēc Reggio Emilia alternatīvās pedagoģiskās koncepcijas, kas ir jaunums Latvijā. Būs arī Latvijā ražotie GIGI kartona klucīši, kur mazie kopā ar vecākiem varēs attīstīt savu radošo domāšanu un būvēt visneiedomājamākās lietas. Mēs mēģinām šo zonu iekārtot īpaši, un tā būs pieejama par brīvu!” stāsta Sindija Vilde, Sarunu festivāla LAMPA producente un kreatīvās pasākumu un kāzu plānošanas aģentūras Chocolate events īpašniece.

Papildu speciāli iekārtotajai mini LAMPAS teltij abas dienas bērniem veltītas aktivitātes notiks arī visā festivāla teritorijā. Swedbank izglītības skatuve jaunos cilvēkus gaidīs uz aizraujošu zinātnes teātri – Laboratorium.lv fizikas un ķīmijas šovprogrammu, kas, bērniem spēlējoties un eksperimentējot, radīs jaunus priekšstatus par pasauli un zinātni. Dabaszinātnes turpināt apgūt varēs arī olimpiādē amerikāņu stilā, kur jaunieši sacentīsies, atbildot uz jautājumiem par bioloģijas, ķīmijas, fizikas un matemātikas tēmām.

Tie, kas vēl nav sākuši skolas gaitas vai mācās sākumskolā, Latgales teltī īpašā meistarklasē būs aicināti iejusties pasaku varoņu tēlos, lai šādi ne tikai rotaļātos, bet arī kopīgi sportotu. Tāpat īpaši mazajiem būs sarūpēta nodarbība, kurā viņi mācīsies caur rotaļu – 5 – 10 gadus jaunie apmeklētāji varēs savstarpēji sazināties, mācīties viens no otra un iegūt pozitīvu emociju lādiņu.

Sestdienas rītā gan mazos, gan lielos apmeklētājus možam dienas sākumam iepriecinās LAMPAS rīta rosme – fiziskās aktivitātes un vesels ķermenis ir pamats gudrām domām un sarunām! Tāpat visas sestdienas garumā visa vecuma apmeklētāji varēs nodoties galda spēlēm un spēļu turnīriem – “Katanas ieceļotāji”, “Sabotieris”, “Carcassonne”, “Logic Cards” un daudzas citas spēles gaidīs teltī “Spēlē. Domā. Baudi.”. 

 

Visi jaunumi