Jaunumi

Visi jaunumi

SĀKAS PASĀKUMU PIETEIKŠANA SARUNU FESTIVĀLAM LAMPA 2024

No šodienas, 15. janvāra, līdz 29. februārim ikviens interesents aicināts pieteikt savu pasākumu Sarunu festivālā LAMPA, kurš notiks Cēsīs no 5. līdz 6. jūlijam. Festivāls dalībniekus un apmeklētājus pulcēs jau desmito reizi. Aizvadīto deviņu gadu laikā LAMPU klātienē vērojuši vairāk nekā 100 000 cilvēku.

“Pat pēc deviņiem gadiem LAMPAS programmas veidošana liekas maģiska. Konkursa norises laiks ir mans mīļākais festivāla laiks, jo mēs saņemam tik dažādus pieteikumus par tik dažādām tēmām, dažreiz drosmīgām un pārsteidzošām idejām pilnus, gadu no gada apliecinot, ka satura veidotājiem rūp Latvijas nākotne. Iedrošinu ikvienu arī šogad pieteikt savu pasākumu, un kas zina – varbūt desmito LAMPU veidosim kopā!” pārdomās dalās festivāla programmas kuratore Egita Prāma, aicinot līdz februāra beigām iesniegt pieteikumu dalībai festivālā.

Aizvadītajos deviņos gados Sarunu festivāls LAMPA ir kļuvis par populāru vietu cieņpilnai sarunai un iekļaujošai līdzdalībai: tas pulcējis vairāk nekā 100 000 apmeklētāju un sniedzis iespēju aptuveni 6300 dalībniekiem, pārstāvot nevalstiskās organizācijas, valsts institūcijas, uzņēmumus, plašsaziņas līdzekļus un politiskās partijas, radīt vairāk nekā 2000 pasākumu, kas aktualizējuši diskusijas par sabiedrībai svarīgiem jautājumiem.

“Kādi ir mūsu sapņi un mērķi Latvijas valstij, sabiedrībai un organizācijām? Kas mums jādara, lai tos sasniegtu? Ko es, cilvēks, gribu no savas dzīves un ko varu darīt, lai tam tuvotos? Jubilejas festivālu gribam redzēt kā vietu, kur kopā varam sapņot lielus sapņus, izvirzīt drosmīgus mērķus un runāt par darāmajiem darbiem, lai gūtu spēku un apņēmību savai un Latvijas izaugsmei,” par festivāla  šī gada aicinājumu stāsta festivāla direktore Ieva Morica.

Dalība LAMPĀ ir iespēja ne vien aktualizēt sev un citiem svarīgus jautājumus un tēmas, bet arī sastapt domubiedrus un veidot jēgpilnu, saturīgu diskusiju par dažādām tēmām. Pasākuma tēmas nav ierobežotas – viss atkarīgs no dalībnieku mērķiem un domu lidojuma. Aicinot pieteikt savu pasākumu desmitajam Sarunu festivālam LAMPA, tās rīkotāji arī atgādina, ka ir trīs iespējas, kā kļūt par LAMPAS pasākuma rīkotāju: organizējot divu dienu pasākumu programmu, divu dienu aktivitāti vai vienu pasākumu uz festivāla nodrošinātajām skatuvēm, un katrs var izvēlēties sev atbilstošāko dalības formu.

Kā ierasts, arī šogad festivāla apmeklējums būs bez maksas, bet tā izmaksas pamatā tiks segtas no grantiem, ziedojumiem un pasākumu rīkotāju līdzmaksājumiem. Līdzmaksājuma apmērs ir atkarīgs no izvēlētās dalības formas. Vienlaikus ikvienam potenciālā pasākuma rīkotājam ir iespēja pretendēt uz bezmaksas dalību desmitajā LAMPĀ:

  • Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS piedāvā ierobežotu skaitu vietu bezmaksas dalībai indivīdiem, biedrībām, nodibinājumiem un sociālajiem uzņēmumiem;
  • “British Council” pārstāvniecība Latvijā Reģionu skatuvē piedāvā bezmaksas dalību organizācijām un iedzīvotājiem, kuru pamata darbības vai dzīves vieta ir ārpus Rīgas un kuru pasākumu tēma pievēršas vietējām kopienām būtiskām norisēm un jautājumiem Latvijas reģionos;
  • “Swedbank” piedāvā bezmaksas dalību Ilgtspējas skatuvē indivīdiem un organizācijām, kuru pasākumi ir saistīti ar vides un klimata jautājumiem, kā arī sociālo ilgtspēju un labas pārvaldības principiem.

 

Informācija par pasākumu pieteikšanas kārtību un festivāla norisi pieejama šeit. Savukārt plašāku informāciju un atbildes uz aktuālajiem jautājumiem par dalību festivālā pasākumu rīkotāji varēs saņemt vebinārā “Pasākumu rīkošana LAMPĀ 2024: viss, kas tev jāzina”, kas notiks 1. februārī plkst. 16.30 LAMPA Facebook lapā.

Piesaki savu pasākumu desmitajam Sarunu festivālam LAMPA, un ieskandināsim festivāla jubilejas gadu kopā!

Visi jaunumi