Jaunumi

Visi jaunumi

Praktiski padomi LAMPAS apmeklētājiem

28. un 29. jūnijā Cēsu pils parkā jau piekto reizi notiks Sarunu festivāls LAMPA. Festivāla apmeklētāju skaits ik gadu aug, tāpēc, īpaši domājot par tiem, kuri šogad uz LAMPU dosies pirmo reizi, esam sagatavojuši praktisku ceļvedi, kas palīdzēs plānot un padarīt uzturēšanos festivālā pēc iespējas ērtāku.

Kā nokļūt?

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šoreiz Cēsu un tuvākās apkārtnes iedzīvotāji uz festivālu var bez bažām doties ar divriteni – festivāla teritorijā būs pieejamas velosipēdu novietnes.

Savukārt LAMPAS viesiem no galvaspilsētas un citām pilsētām iesakām izmantot sabiedrisko transportu – dabai draudzīgi, ērti, turklāt kopā ar draugiem vai no jauna iepazītiem ceļabiedriem arī jautri! Par LAMPAS apmeklētāju nogādāšanu uz festivālu un atpakaļ uz mājām rūpēsies mūsu draugi AS “Pasažieru vilciens”, kas līdz ar ierastajiem vilciena reisiem maršrutā Rīga–Cēsis–Rīga nodrošinās arī papildreisus: 

28. jūnijā no Cēsīm uz Rīgu

Atiet: 23.45    Pienāk: 01.32

29. jūnijā no Rīgas uz Cēsīm

Atiet: 08.55    Pienāk:10.43

30. jūnijā no Cēsīm uz Rīgu

Atiet: 00.32   Pienāk: 02.19  

Tiem, kas dod priekšroku personiskā auto dāvātajai neatkarībai un ērtībām, festivāla teritorijas tuvumā tiks nodrošināta autostāvvieta Niniera ielā 14. Taču jāņem vērā, ka vietu skaits gan šajā stāvvietā, gan Cēsu bezmaksas autostāvvietās ir ierobežots. Iespējams, nāksies spēkratu novietot tālāk no festivāla teritorijas, tomēr aicinām saglabāt mieru un baudīt arī pastaigu iespējas! Festivāla viesu auto laipni gaidīs autostāvvietas

LAMPA ir atvērts festivāls, un mēs ceram, ka bagātīgie brīvas domas un atklātu sarunu iespaidi kompensēs nelielās neērtības, kas saistītas ar atsevišķu Cēsu ielu slēgšanu satiksmei festivāla uzbūves un norises laikā. Izmaiņas skars tikai dažas ielas: no 27. jūnija plkst. 6.00 līdz 30. jūnija plkst. 6.00 satiksmei tiks slēgta Palasta iela posmā no Lenču ielas līdz Kanāla ielai, savukārt Lenču iela šajā laikā kļūs par vienvirziena ielu virzienā no Vienības laukuma.

Nakšņošana

Lai bez steigas izbaudītu  abas festivāla dienas un naktī uzkrātu spēkus jaunām aizraujošām sarunām, LAMPA piedāvā bez maksas palikt telšu pilsētiņā pavisam netālu no festivāla teritorijas – Cēsu Bērnu un jauniešu centra pagalmā Bišu ielā 3. Telšu pilsētiņa darbosies no 28. jūnija plkst. 9.00 līdz 30. jūnija plkst. 12.00, pirms došanās mājup ļaujot kārtīgi izgulēties pat visizturīgākajiem sarunu biedriem. No festivāla teritorijas uz telšu pilsētiņu vedīs norādes, un iekļūšana tajā – ar aprocēm, kuras būs iespējams saņemt pie telšu pilsētiņas reģistrācijas. Telšu pilsētiņa būs apsargāta (taču dubults neplīst – aicinām savas mantas pieskatīt arī pašiem), apgaismota un aprīkota ar labierīcībām un izlietnēm. Pašiem jāparūpējas tikai par teltīm un guļammaisiem!

LAMPAS feisbuka grupa “Nakšņošana un transports” – iespēja sarunāt līdzbraucējus un atrast naktmājas. 

Programma

Samazinot drukas darbu pārprodukciju festivāla vajadzībām, šogad festivāla programmiņas ar iekļautu festivāla karti visos LAMPAS informācijas punktos piedāvāsim iegādāties par maksu – 3 eiro. Festivāla programma būs arī brīvi pieejama festivāla mājaslapā, kuru varēs viegli pārskatīt telefonā.

Tomēr lai neapjuktu plašajā piedāvājumā un izbaudītu LAMPU kā personisku piedzīvojumu, aicinām sastādīt savu programmu, izmantojot mājaslapā atrodamu rīku “Mana programma”.

Pasākumi angļu valodā. Pasākumi krievu valodā. Pasākumi ar tulkojumu zīmju valodā.

Pasākumu tiešraide un video ieraksti. 

Ko ēst un dzert

Lai pabarotu ne tikai prātu un garu, bet arī miesu, festivāla teritorijā būs pieejamas trīs ēdināšanas zonas, kuru ietvaros festivāla apmeklētāji varēs baudīt visdažādāko ēdienu un dzērienu ar gana plašām izvēles iespējām. Īpaši padomāts arī par veģetāriešu un vegānu ēdienkarti.

Ēdiens: Arkolat mājas kafejnīca, Crepes Cafe, Urban KitchenBao Ban, BBurgers, Pasēdēt, Big Bad Bagels, Grīkstrīta, MIIT, Čarlstons BBQ, LIDO, Vīnkalnu brīvdabas picērija, Narvesen, Cēsu restorāns KEST. 

Saldējums un uzkodas: Skrīveru mājas saldējums, Poga. 

Kafija: Dižais rieksts, Merrild, Kurts Coffee, Dāmu sala. 

Vīns un alus: Abavas vīna darītava, Valmiermuiža, Trimpus, Labietis, Walters un Grapa.

Tā kā vasarā, īpaši karstā laikā, jādzer daudz ūdens, neaizmirstiet mājās savas ūdens pudeles – tās varēs uzpildīt atkārtoti, jo LAMPAS teritorijā darbosies trīs dzeramā ūdens punkti.

Pieejamā LAMPA

Tā kā vēlamies, lai interesantas sarunas varētu izbaudīt pēc iespējas plašāks apmeklētāju loks, festivāla kartē būs atzīmētas ieejas festivāla teritorijā, kurās iespējams iebraukt bez šķēršļiem arī cilvēkiem ratiņkrēslos un ar bērnu ratiņiem. Cilvēkiem ar kustību traucējumiem būs paredzēta arī speciāla autostāvvieta Lenču ielā 6.

Bet uz vairākām skatuvēm diskusijas tiks tulkotas zīmju valodā. Sadarbībā ar “Tildes” balss runas atpazīšanas programmu uz skatuves “Dzirkstele” abu dienu garumā diskusijas tiks transkribētas uz papildu ekrāna.

Zaļā LAMPA

Lieli publiski pasākumi parasti atstāj arī manāmu ietekmi uz vidi. LAMPA šogad apņēmusies to mazināt, ieviešot glāžu depozīta sistēmu. Festivāla teritorijā visās ēdināšanas zonās būs pieejami punkti, kuros, iemaksājot 3 eiro depozītu (skaidrā naudā vai ar karti), jums tiks piešķirta no izturīgas plastmasas izgatavota glāze, kuru varēs uzpildīt pie jebkura dzērienu tirgotāja. Arī netīro glāzi iemainīt pret tīru varēs pie jebkura tirgotāja. Pasākuma beigās, atdodot glāzi izdales punktā, saņemsiet atpakaļ iemaksāto depozītu. Parastās plastmasas glāzes festivāla teritorijā netiks lietotas. Tāpat arī sevišķi rūpīgi šķirosim atkritumus, un lūdzam arī LAMPAS apmeklētājus to ievērot.

Vai bērniem būs interesanti?

LAMPĀ gaidīti visi neatkarīgi no mēnešu vai gadu skaita! Festivālā kā ierasts darbosies “miniLAMPA” – aizraujoša programma dažādu vecumu bērniem. Arī vecākiem tā ir lieliska iespēja pavadīt laiku kopā ar mazajiem, tomēr neatstājot tos bez uzraudzības. Pašiem mazākajiem festivāla teritorijā būs iekārtota bērnu aprūpes vieta, kur vecāki varēs mazuļus pārtīt un mierīgos apstākļos pabarot.

Arī jauniešiem LAMPA piedāvā pašiem savu aizraujošu programmu “Īssavienojums” ar sarunām par jauniem cilvēkiem aktuālām tēmām, koncertiem, interaktīvām nodarbēm un nakts pārgājienu. Vairāk par programmu lasiet šeit.

Savukārt bērnu pieskatīšanu par maksu nodrošinās bērnu centrs “Kā mājās” Maija ielā 1, kur būs gaidīti bērniņi no 1,5 gadu vecuma. Vecāki, kuri jau šobrīd zina, ka vēlēsies mazo uz kādu brīdi atstāt profesionāļu uzraudzībā, aicināti pieteikties, sūtot ziņu uz e-pasta adresi [email protected] Tie, kas izlems uz vietas, var ierasties arī bez iepriekšējas pieteikšanās, vienīgi jārēķinās, ka liela bērnu pieplūduma gadījumā uz brīvu vietu var nākties pagaidīt. Bērnus iespējams atstāt bērnu centrā “Kā mājās” uz laiku no 1 līdz 4 stundām. Maksa – 3 eiro stundā.

Un kā ar suņiem?

LAMPA ir atvērta visiem, kas cieņpilni iekļaujas festivāla norisēs. Priecāsimies redzēt arī jūsu četrkājainos draugus, ja vedat tos saitē un jūsu mīluļi prot uzvesties sabiedrībā. Novērtēsim, ja parūpēsieties, lai pēc pastaigas ar suni festivāla teritorija paliktu tīra un kārtīga!

Tiekamies LAMPĀ!

Visi jaunumi