Jaunumi

Visi jaunumi

Aicinām uz karikatūru izstādi un festivāla programmas atklāšanu

Ceturtdien, 2. jūnijā, plkst. 12.00 ikviens aicināts uz atklāšanu īpaši veidotai Latvijas labāko karikatūristu izstādei “Patiesība ir jokā”, kurā tiks izgaismota Sarunu festivāla LAMPA programma. 

Mākslinieki asprātīgos zīmējumos meklēja atbildes uz tādiem jautājumiem kā: kāpēc sarunāties ir svarīgi, par ko Latvijā nedrīkst klusēt un vai šeit par kaut ko ir aizliegts runāt vai jokot, pierādot, ka reizēm tieši joks spēj vistrāpīgāk atvērt acis uz patiesību un izaicināt uz sarunu.

Izstāde veidota sadarbībā ar Rīgas tukšo namu atdzīvināšanas kustību “Free Riga” un no 2. jūnija līdz 2. jūlijam būs skatāma Rīgas pilsētvidē, karikatūrām izgaismojot pilsētas tukšo namu logus un iedzīvinot pamestās ēkas, kā arī demonstrējot, ka nav vietu, kurās ir aizliegts domāt, runāt un jokot. Runāt vajag par visu un visur.

Izstādi atklās pie mājas ar Māra Bišofa karikatūrām Miera ielā 18. 

Programmā:

•    Sarunu festivāla LAMPA programmas atklāšana – Festivāla direktore un Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS izpilddirektore Ieva Morica;
•    Kāpēc Sarunu festivālā LAMPA jābūt arī Tev: daudzveidīga programma ikvienam domātājam –  Eva Ikstena, LTV kultūras ziņu žurnāliste, LAMPAS programmas žūrijas locekle;
•    Es zīmēju sarunu – mākslinieks Māris Bišofs.

Izstādē piedalās mākslinieki Māris Subačs, Māris Bišofs, Aivars Vilipsons, Harijs Grundmanis, Gatis Šļūka, Dāvis Andersons un Maija Kurševa.

Visi jaunumi