Jaunumi

Visi jaunumi

Līdaka, Čigāne, Zīle un Dolgopolovs ļaus pasmieties par sevi

4. jūlijā, sarunu festivāla “LAMPA” ietvaros Cēsu pils parkā, Latvijas labākie stand-up komiķi cepinās pazīstamus Latvijas politiķus, kas bijuši gana drosmīgi, lai piekristu piedalīties, pasmejoties gan pašiem par sevi un ļaujot to darīt arī komiķiem. Ingmārs Līdaka, Lolita Čigāne, Roberts Zīle un bijušais Valsts prezidenta amata kandidāts Sergejs Dolgopolovs kopā ar komiķiem Edgaru Bāliņu, Rūdolfu Kugrēnu, Aneti Konsti un Elīnu Kolāti televīzijas un radio personības Gustava Terzena vadībā skatītājus iepazīstinās ar ko vēl Latvijā neredzētu – ārvalstīs izslavēto “Cepienu”.

“Cepiens” ir laviskojums Amerikas Savienotajās Valstīs radītajam un milzīgu popularitāti guvušajam “comedy roast” žanram – tajā komiķi uz zoba pavelk klātesošos gan augsta līmeņa politiķus  - arī prezidentu Baraku Obamu -, gan izklaides industrijas pārstāvjus un citus sabiedrībā labi zināmus cilvēkus. Kā teic “comedy roast” žanrā pieredzējušie komiķi un dalībnieki, aicinājums tikt “cepinātam” esot liels pagodinājums. Sarunu festivālā “LAMPA” ar šo komēdijas žanru pirmo reizi tiks iepazīstināti arī Latvijas skatītāji.

Šī būs tā reize, kad skatītāji klātbūtnē varēs novērot, kā politiķi tiek galā ar saviem “ziloņiem istabās” – kā viņi reaģēs uz tiem jautājumiem, kas parasti izskan tikai čukstus, anonīmos interneta komentāros vai virtuves sarunās. Pie tribīnes galvenokārt atradīsies tieši komiķi, kas pa vienam “cepinās” politiķus – radošā un asprātīgā monologā izteiksies par klātesošo kāpieniem un paklupieniem viņu politiskās karjeras laikā. Pēc “cepināšanas”, vaininiekam tiks dota iespēja teikt arī “aizstāvības runu”, kurā politiķi tiek aicināti spēt paskatīties uz sevi un savu politisko darbību ar smaidu un vieglumu.

 

 

 

No Latvijas politiskās vides drosmīgākie izrādījušies Ingmārs Līdaka, Lolita Čigāne, Roberts Zīle un bijušais Valsts prezidenta amata kandidāts Sergejs Dolgopolovs. Šie politiķi, kas pārstāv četras esošās Saeimas lielākās frakcijas, kopā ar “Comedy Latvia” komiķiem Edgaru Bāliņu un Rūdolfu Kugrēnu un bloga “Texxti” autorēm un publicistēm Aneti Konsti un Elīnu Kolāti piedalīsies jauna komēdijas žanra radīšanā Latvijā.

Asprātīgi, bet ne nekaunīgi, ar gudriem, nevis tukšiem jokiem un ar cieņu, bet ne godbijību – tieši tā par politiķiem 4. jūlija plkst. 18:30 Cēsu pils parkā pasmiesies komiķi. Apvainoties par “Cepienā” pateikto nedrīkst!

“Politiķu cepiens” būs tikai viens no 60 dažādiem notikumiem, kuri sniegs iespēju apmeklētājiem gan klausīties, gan paši piedalīties sarunās un diskusijās ar spilgtām personībām. Sarunu festivāls „LAMPA” norisināsies Cēsu pils parkā 3. un 4. jūlijā

Sarunu festivāla “LAMPA” organizatori un idejas izlolotāji – fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS” un “Swedbank” – festivāla notikumu veidošanā ap sevi sapulcējuši vairāk kā  200 Latvijā pazīstamu un aktīvu domubiedru no dažādām organizācijām un institūcijām. Festivāla notikumu veidošanā iesaistījušās jau teju 50 dažādas organizācijas – valsts, nevalstiskā un privātā sektora pārstāvji, kuriem rūp Latvijas kā demokrātiskas valsts nākotne – organizējot 60 dažādus festivāla notikumus. Par sarunu festivāla “LAMPA” pamatakmens licējiem uzskatāmi fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS” un “Swedbank”. Sarunu festivāla realizāciju nodrošina fonds “DOTS”, reklāmas aģentūra “Armadillo”, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White” un pasākumu aģentūra “Chocolate Events”.

Ieeja festivālā būs bez maksas.

Visi jaunumi