Jaunumi

Visi jaunumi

Sarunu festivāls LAMPA konkursā dāvina mākslas darbu

Līdz 2. jūlijam Rīgas pilsētvides izstādes “Patiesība ir jokā” apmeklētāji aicināti piedalīties konkursā, kura uzvarētājs savā īpašumā iegūs lielformāta mākslas darbu – sevis paša izraudzītu izstādes favorītu. Izstādē septiņās dažādās vietās izvietotās karikatūras, zīmējumi un grafikas ir orģināldarbi, kas radīti un izvēlēti Sarunu festivālam LAMPA, un tie visi cenšas atbildēt uz jautājumiem - kāpēc sarunāties ir svarīgi, par ko Latvijā nedrīkst klusēt un vai ir temati, par kuriem šeit ir aizliegts runāt vai jokot. Konkursa noteikumi vienkārši – izstaigāt izstādi un nofotogrāfēt savu mīļāko darbu. Fotoattēlu jāievieto savos sociālajos tīklos ar mirkļbirku festivalsLAMPA.

Izstādē, kas izvietota uz Rīgas tukšo namu fasādēm, apskatāmi septiņu izcilu mākslinieku darbi. Pierādot, ka reizēm tieši joks spēj vistrāpīgāk atvērt acis uz patiesību un izaicināt uz sarunu, asprātīgos zīmējumus radījuši Māris Subačs, Māris Bišofs, Aivars Vilipsons, Harijs Grundmanis, Gatis Šļūka, Dāvis Andersons un Maija Kurševa. 

Izstādē vērojamo darbu autori:

MĀRIS BIŠOFS – dzīvojot un strādājot Maskavā, Izraēlā, Parīzē un Ņujorkā, karikatūrists ir izkopis stilu, kurš liek domāt. Bišofs zīmē ko vairāk par acīmredzamo – viņa lakoniskie darbi ir intelektuāli, asprātīgi un trāpīgi. Mākslinieks pastāvīgi zīmē žurnāliem “Rīgas laiks” un “IR”.

GATIS ŠĻŪKA –  Ja latvietis domā par karikatūru, visticamāk, viņš domā tieši par Gata Šļūkas zīmējumiem. Cilvēks, bez kura Latvijas karikatūristu ainā un presē nekas vispār nenotiek – gadiem publicējis darbus visos valsts vadošajos laikrakstos, Šļūka kļuvis par vienu no tiem, kurš iemācījis sabiedrībai gudri smieties – arī par sevi.

MAIJA KURŠEVA – Vienīgā dāma mūsu izstādes mākslinieku vidū. Maija Kurševa šarmē ar savu dzirkstošo personību, kura jūtama visā, ko viņa rada. Bezbailīga, bezkaunīga, patiesa un patiesi kolosāla. Kurševas darbi ir tikpat spēcīgi kā viņa pati - māksliniece šogad tika nominēta prestižajai Purvīša balvai. 

AIVARS VILIPSŌNS – mākslinieks, kurš ikvienu jautājumu var atbildēt ar sievieti. Un pareizi – jo tur arī viss ir. Vilipsona grafikas ar sievietēm un neatkārtojamais humors apliecina dzīvi vislabākajā tās izpausmē. Pērn mākslinieks ieguvis Aleksandra Čaka balvu par dzejnieka daiļrades popularizēšanu.

MĀRIS SUBAČS – mākslinieks un dzejnieks, kura rokrakstu nav iespējams sajaukt. Subača darbi ir ļoti trāpīgi savā vienkāršībā un patiesumā. Viņa filozofija – līdz sirds dziļumiem uzrunājoša. Mākslinieks pats arī raksta un ilustrē grāmatas. Īpaša ir viņa sadarbība ar teologu Juri Rubeni.

HARIJS GRUNDMANIS – ilustrators, grafiskais dizaineris un kino cilvēks. Viņu raksturo smalks humors un drosmīgi vizuālie risinājumi. Uz ikvienu jautājumu spēj atbildēt ar ideju. 

DĀVIS ANDERSONS – sensacionālās animāciju filmu sērijas "Pētera dzīve" autors, kurš spēj iedzīvināt patiesi strīdīgas tēmas skaidrā vēstījumā. Andersona ideju pasaulē robežu nav – viņš zīmē pat to, par ko citi pat baidīsies domāt. Jauns, talantīgs, neatkārtojams.

Līdz pat izstādes noslēgumam 2. jūlijā ikviens izstādes apmeklētājs aicināts piedalīties sociālo tīklu konkursā, kura uzvarētājam būs iespēja savā īpašumā iegūt vienu no septiņu mākslinieku darbiem. Lai piedalītos konkursā, jānofotografē savs mīļākais izstādes mākslas darbs, jāievieto fotogrāfija savā Facebook un/vai Instagram profilā ar mirkļbirku #festivalsLAMPA. Konkursa dalībnieks, kura fotogrāfija būs saņēmusi visvairāk “like”, savā īpašumā iegūs paša izvēlēto darbu. Vidēji viena mākslas darba vērtība ir sākot no 300 līdz 500 eiro.

Izstāde rīkota sadarbībā ar biedrību “Free Riga”, un to var apskatīt uz Rīgas tukšo namu fasādēm šajās adresēs: Gogoļa iela 4/6 (Subačs), Miera iela 18 (Bišofs), Dzirnavu iela 30 (Vilipsons), Puškina iela 11 (Grundmanis), Bruņinieku iela 2 (Šļūka), Zundas dārzs, Durbes iela (Kurševa). Izstāde līdz 2. jūlijam skatāma Rīgas pilsētvidē.

Ar izstādes karti iespējams iepazīties te

Visi jaunumi