Jaunumi

Visi jaunumi

Izziņo sarunu festivāla LAMPA programmu

Latvijā pirmais sarunu festivāls LAMPA izziņojis programmu, atklājot kopumā 50 notikumus, kas 3.un 4.jūlijā norisināsies Cēsu pils parkā. Festivāla apmeklētāji varēs gan klausīties, gan paši piedalīties sarunās un diskusijās ar spilgtām personībām. Mākslinieki, uzņēmēji, dažādu jomu eksperti un mediju pārstāvji klātienē izgaismos Latvijas lielos jautājumus, skaidros kā atpazīt “smadzeņu skalošanas” tehnikas. Apmeklētāji varēs piedalīties arī dažādās darbnīcās, piemēram, apgūt debašu un publiskās runas prasmes vai radīt sociālā biznesa ideju, kā arī baudīt mākslas notikumus, piemēram, īpašu filmu programmu un režisora Dimtrija Petrenko jaunāko teātra spēli-izrādi. Pils parku pārņems arī smieklu atmosfēra – sarunu festivāls “LAMPA” kopā ar atzītiem komiķiem aicinās uz Latvijā iepriekš neredzētu politiķu cepināšanu.              

Sarunu festivāla “LAMPA” programma piedāvās plašu notikumu klāstu uz trīs tematiskām skatuvēm. “Izgaismo” skatuvē norisināsies spraigas debates par Latvijas lielajiem jautājumiem. Valsts bijušie premjerministri – Māris Gailis, Ivars Godmanis, Indulis Emsis, Andris Bērziņš un citi -  atbildēs uz jautājumu “Ko es būtu darījis citādāk?”. Savukārt uzņēmēji – Māris Mačinskis un Ģirts Rungainis – kopā ar tādiem izglītības sektora pārstāvjiem kā Guntaru Catlaku (Valsts izglītības satura centra vadītājs) un Igoru Grigorjevu (Zaķumuižas pamatskolas direktors) “Latvijas Radio” raidījuma “Krustpunktā” vadītāja Aida Tomsona vadībā diskutēs par to, kādi cilvēki veidos inovatīvus Latvijas uzņēmumus. Par Krievijas mediju telpu savas zināšanas un atziņas atklās bijušās “Lenta.ru” galvenās redaktores Gaļinas Timčenko projekta “Meduza” žurnālisti, kuri, izvairoties no kaimiņvalstī valdošās cenzūras, savu mājvietu pēdējā pusgada laikā atraduši tieši Latvijā. Papildus “Izgaismo” skatuvē būs iespējams vērot arī Latvijas debašu kultūras celmlaužu “QUO Tu Domā?” organizēto Zvaigžņu debati, kurā Latvijā pazīstamas skatuves un TV personības debatēs par to, vai sociālie tīkli padara mūs mazāk sociālus.

Skatuves “Apgaismo” programma ieinteresēs visus, kuri vēlas kopā ar pirmavotiem un izciliem domātājiem izprast notiekošos procesus. Tā par vienu no šodienas aktuālakajiem jautājumiem – bēgļu krīzi Eiropā –, izmantojot vēsturiskās analoģijas, uz sarunu aicinās Oksfordas universitātes pētniece Dace Dzenovska. Par to kā tiek konstruēta realitāte mūsu galvās skaidros Baltijas – Melnās jūras alianses un Meierovica biedrības pārstāvji.

 

 

 

Uz skatuves “Uzzibsnī” – mājvietā spilgtām idejām, stāstiem un atklājumiem – režisore un dramaturģe Krista Burāne kopā ar tēlnieku Ivaru Drulli, dramaturgu Jāni Balodi u.c. māksliniekiem mēģinās atbildēt uz jautājumiem par mākslinieka lomu mūsdienās – vai viņš ir provokators, advokāts vai katalizators? Kopā ar “The Red Jackets” varēs ieklausīties zīmolu un uzņēmumu veiksmes stāstos, savukārt resursu centrs sievietēm “MARTA” pārskatīs pieņemto izpratni par vīrišķību.

Dažādi notikumi norisināsies arī festivāla teltīs. Teltī “Spuldze” norisināsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras organizētā diskusija “Uzņēmējs vai darba ņēmējs” Jāņa Endziņa vadībā, kā arī diskusija kopā ar Uģi Rotbergu par ceļu uz zaļo ekonomiku. Organizācija “Quo Tu Domā?” trenēs publiskajā runā darbnīcu teltī. Savukārt teltī “Laterna” kopā ar sabiedrību par atklātību “DELNA” varēs iepazīties ar to, kāda nozīme ir trauksmes celšanai, un ko ar to mēs varam mainīt. Tāpat ikviens varēs iesaistīties vienkāršās “Virtuves sarunās”, doties uz žurnāla “IR” lasītavu, pievienoties režisora Dmitrija Petrenko radītajai izrādei-spēlei “Pielaiko varu” vai arī iepazīties ar īpaši festivālam izveidoto kino programmu, kurā būs skatāmas gan Rīgas starptautiskā filmu festivāla “2ANNAS” īsfilmas, gan Jāņa Dombura dokumentālā filma “4. maija republika”, kā arī iesaistīties Nacionālā kino centra rīkotajā diskusijā par kino skolās. Sarunu festivālā “LAMPA” paredzēta arī īpaša programma festivāla jaunākajiem viesiem – “miniLAMPA” – kas tapusi sadarbībā ar Cēsu Jauno sākumskolu, “Jaunajiem Vanagiem”, Gigi Bloku un zinātnes centru “Z(in)oo”. Savukārt par vakara izklaidēm un jautrību pēc karstu un aizraujošu sarunu pilnām dienām 4. jūlija vakarā parūpēsies radio “Pieci” dīdžejs Toms Grēviņš.

Sarunu festivāla notikumu programma vēl tiek papildināta, un jaunumiem līdz pat festivāla norisei var uzzināt, sekojot līdzi interneta vietnē www.festivalslampa.lv, kā arī festivāla sociālajos tīklos. Par sarunu festivāla “LAMPA” pamatakmens licējiem uzskatāmi fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS” un “Swedbank”. Sarunu festivāla realizāciju nodrošina fonds “DOTS”, reklāmas aģentūra “Armadillo”, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White” un pasākumu aģentūra “Chocolate Events”.

Ieeja festivālā būs bez maksas.

Visi jaunumi