Jaunumi

Visi jaunumi

Rīgas pilsētvidē apskatāma LAMPAs izstāde

Ceturtdien, 2. jūnijā, atklāta LAMPAi īpaši veidota karikatūru izstāde "Patiesība ir jokā"."Izstāde veidota sadarbībā ar Rīgas tukšo namu atdzīvināšanas kustību “Free Riga” un līdz 2. jūlijam būs skatāma Rīgas pilsētvidē, karikatūrām izgaismojot pilsētas tukšo namu logus un iedzīvinot pamestās ēkas, ka arī demonstrējot, ka nav vietu, kurās ir aizliegts domāt, runāt un jokot. Runāt vajag par visu un visur.

Mākslinieki asprātīgos zīmējumos meklēja atbildes uz tādiem jautājumiem kā: kāpēc sarunāties ir svarīgi, par ko Latvijā nedrīkst klusēt un vai šeit par kaut ko ir aizliegts runāt vai jokot, pierādot, ka reizēm tieši joks spēj vistrāpīgāk atvērt acis uz patiesību un izaicināt uz sarunu. 

Izstādes mākslinieki ir: 

MĀRIS BIŠOFS –dzīvojot un strādājot Maskavā, Izraēlā, Parīzē un Ņujorkā, karikatūrists ir izkopis stilu, kurš liek domāt. Bišofs zīmē ko vairāk par acīmredzamo – viņa lakoniskie darbi ir intelektuāli, asprātīgi un trāpīgi. Mākslinieks pastāvīgi zīmē žurnāliem “Rīgas laiks” un “IR”.

GATIS ŠĻŪKA –  Ja latvietis domā par karikatūru, visticamāk, viņš domā tieši par Gata Šļūkas zīmējumiem. Cilvēks, bez kura Latvijas karikatūristu ainā un presē nekas vispār nenotiek – gadiem publicējis darbus visos valsts vadošajos laikrakstos, Šļūka kļuvis par vienu no tiem, kurš iemācījis sabiedrībai gudri smieties – arī par sevi.

MAIJA KURŠEVA – Vienīgā dāma mūsu izstādes mākslinieku vidū. Maija Kurševa šarmē ar savu dzirkstošo personību, kura jūtama visā, ko viņa rada. Bezbailīga, bezkaunīga, patiesa un patiesi kolosāla. Kurševas darbi ir tikpat spēcīgi kā viņa pati - māksliniece šogad tika nominēta prestižajai Purvīša balvai. 

AIVARS VILIPSŌNS – mākslinieks, kurš ikvienu jautājumu var atbildēt ar sievieti. Un pareizi – jo tur arī viss ir. Vilipsona grafikas ar sievietēm un neatkārtojamais humors apliecina dzīvi vislabākajā tās izpausmē. Pērn mākslinieks ieguvis Aleksandra Čaka balvu par dzejnieka daiļrades popularizēšanu.

MĀRIS SUBAČS – mākslinieks un dzejnieks, kura rokrakstu nav iespējams sajaukt. Subača darbi ir ļoti trāpīgi savā vienkāršībā un patiesumā. Viņa filozofija – līdz sirds dziļumiem uzrunājoša. Mākslinieks pats arī raksta un ilustrē grāmatas. Īpaša ir viņa sadarbība ar teologu Juri Rubeni.

HARIJS GRUNDMANIS – ilustrators, grafiskais dizaineris un kino cilvēks. Viņu raksturo smalks humors un drosmīgi vizuālie risinājumi. Uz ikvienu jautājumu spēj atbildēt ar ideju. 

DĀVIS ANDERSONS – sensacionālās animāciju filmu sērijas "Pētera dzīve" autors, kurš spēj iedzīvināt patiesi strīdīgas tēmas skaidrā vēstījumā. Andersona ideju pasaulē robežu nav – viņš zīmē pat to, par ko citi pat baidīsies domāt. Jauns, talantīgs, neatkārtojams.

Visi jaunumi