Jaunumi

Visi jaunumi

Iepazīstinām ar LAMPAS divu dienu programmas rīkotājiem

Kamēr vēl pilnā sparā turpinās individuālu pasākumu pieteikšana, spuldzi zem pūra neturēsim. Iepazīstinām ar tiem, kas šī gada Sarunu festivālā LAMPA mirdzēs divu dienu garumā.

Valsts sektoru ar savām teltīm un košu pasākumu, diskusiju un aktivitāšu kopumu pārstāvēs Valsts Kanceleja, Aizsardzības ministrija, Finanšu, Labklājības un Veselības ministrijas, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, jau ierasti nodrošinot atvērtu platformu, kur satikties iedzīvotājiem un tautas pārstāvjiem, lai vienotos kopīgā sarunā par drosmīgu valsts un sabiedrības nākotni. Cēsniekiem un tuvējās apkārtnes iedzīvotājiem īpaši aktuāla būs iespēja festivāla otrajā dienā paviesoties Cēsu novada pašvaldības teltī.

Izglītības tēmai būs iespējams pieskarties ne tikai LAMPAS patrona Swedbank Izglītības teltī, bet no akadēmiski pētnieciskā skatupunkta uz visdažādākajiem sabiedrībai aktuāliem jautājumiem, tostarp klimata pārmaiņām, zaļāku dzīvesveidu un līderības raksturlielumiem, neierastākā formātā paraudzīsimies Rīgas Tehniskās universitātes un Rīgas Ekonomikas augstskolas teltīs.

Iespēju kaut uz mirkli iejusties citā burbulī sniegs vairākas biedrību un nevalstisko organizāciju teltis. Latvijas Autisma apvienība pievērsīsies iespējām veicināt iecietību skolās, biedrība “Dēms” rādīs, cik iedarbīgi var būt veidi, kā vidējo un vecāko paaudzi iesaistīt vietējās kopienas ikdienā, Latvijas Dūlu apvienība & Biedrība “Tēvi” lūkosies, kas paliek aiz kadra mūsdienu glancētajā sabiedrībā un fotoattēlos, LGBT un viņu draugu apvienība “Mozaīka” raksturos drosmi no sava skatupunkta, savukārt biedrības “Zaļā brīvība” teltī divu dienu programma būs veltīta pārtikas, tās iepakojuma un citu atkritumu mazināšanai.

Paplašināsim redzesloku visos virzienos Latvijas Dabas fonda, Latvijas Pilsoniskās alianses, Latvijas Vēstneša un SkeptiCafe vadībā. Savukārt Eiropas Kustības Latvijā, JCI Latvia Riga GO un LEAD Korporatīvās komunikācijas pieturvietās dziļāk ielūkosimies jau zināmos tuneļos – veselības, drošības un darba, cīnīsimies ar uzņēmējdarbības, karjeras un cilvēku savstarpējo attiecību un lomu stereotipiem.

Taču, zinām, dažkārt gribas vienkārši parunāties. Kā to izdarīt efektīvi un atstāt paliekošu iespaidu, mācīs Riga Toastmasters biedrība, bet iegūtās zināšanas praktiski pielietot un dzirdēt, kā tas sanāk tiem, kas trenējušies ilgāk, būs iespējams Radio TEV izbraukuma studijā, kā arī Dāvja Freiberga un Rūdolfa Kugrēna podkāstu ierakstos. Savukārt festivāla otrajā dienā Cēsu izstāžu zālē ikvienam interesentam būs pieejamas aizraujošas “Sestdienas vēstures skolas” sarunas.

Viena no LAMPAS pamatvērtībām ir cieņpilna kopābūšana, tādēļ arī mēs aicinām nekautrēties – ja kādas telts filozofija šķiet īpaši uzrunājoša un redzi, kā tam pievienot savu artavu, sazinies ar telts autoriem – iespējams, varēsiet ko sarunāt!

Visi jaunumi