Jaunumi

Visi jaunumi

Iepazīstinām ar LAMPAS divu dienu programmas rīkotājiem

Joprojām turpinās individuālo pasākumu pieteikšana Sarunu festivālam LAMPA 2020, kas notiks 19. un 20. jūnijā Cēsu pils parkā. Bet tie, kuriem ir gana jaudas spīdēt abās festivāla dienās, jau zināmi! Valsts pārvaldi un aizsardzību, izglītību, ilgtspējīgu dzīvesveidu, iekļaujošu sabiedrību, pašizaugsmi, kopā būšanu un citas svarīgas tēmas šogad caurvīs virstēma “kopā”.

Kā ierasts, par atvērtu platformu sarunām ar sabiedrību un aizraujošu pasākumu programmu rūpēsies valsts  sektors – Valsts kanceleja, Aizsardzības ministrija, Labklājības, Veselības un Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, atgādinot, ka valsts ir mūsu visu “kopīga lieta”. Cēsniekiem un tuvējās apkārtnes iedzīvotājiem īpaši aktuāla būs iespēja paviesoties Cēsu novada pašvaldības teltī. Bet starptautisku dzirksteli vietējām aktualitātēm piešķils Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Ilgtspējīga dzīvesveida ietekmei uz mūsu kopīgo mājvietu Zemi pievērsīsies LAMPAS patrons Swedbank, Rīgas Tehniskā universitāte, biedrība “Zaļā brīvība”, Latvijas Dabas fonds un Pasaules Dabas fonds.

Kopā varam arī daudz vairāk iemācīties, un kopā iespējams izprast, kāda izglītība mūsdienu sabiedrībai nepieciešama. Tāpēc izglītības dažādos aspektus izgaismos Rīgas Ekonomikas augstskola, Valsts Izglītības attīstības aģentūra kopā ar Erasmus+ programmu un Jānis Ķīnasts ar eksperimentālu augstākās izglītības dizaina pētniecības projektu jeb vīziju par Cēsu Universitāti.

Platformu kopīgai nākotnei saprotošā sabiedrībā būvēs Latvijas Autisma apvienība, LGBT un viņu draugu apvienība “Mozaīka” un LEAD/Korporatīvā komunikācija, bet par būšanu kopā ģimenē sarunāsies Latvijas Dūlu apvienība un Biedrība “Tēvi” un vecāku organizācija mammamuntetiem.lv.

Kā katru gadu, arī šoreiz LAMPA spoži apspīdēs tādas bezgalīgi izgaismojamas tēmas kā garīgums, pašizaugsme un psiholoģiskā veselība. Divu dienu programmu gatavo Lavijas Universitātes Teoloģijas fakultātes biedrība un Integrācijas un miera institūts, ICF Latvija (Starptautiskā kouču federācija), Veselības ministrija kopā ar Pusaudžu resursu centru un Latvijas Universitātes psiholoģijas studenti.

Radio TEV un Radio NABA izbraukuma studijas gaidīs tos, kuri vēlēsies vienkārši parunāties, par kultūrdevu acīm un dvēselei rūpēsies Pasaules Latviešu mākslas centrs Cēsīs, bet Arvīds Dravnieks ar “Sestdienas vēstures skolu” aicinās ieskatīties Latvijas vēstures lapaspusēs. 

Viena no LAMPAS pamatvērtībām ir cieņpilna kopābūšana, tāpēc, ja kādas telts filozofija šķiet īpaši uzrunājoša un redzi, kā tam pievienot savu artavu, ir vērts sazināties ar telts autoriem – iespējams, kopā sanāks vēl labāk!

Visi jaunumi