Jaunumi

Visi jaunumi

Grandiozi noslēdzies otrais Sarunu festivāls LAMPA

Festivālu šogad apmeklējis trīsreiz lielāks dalībnieku skaits nekā pērn – teju 9000 apmeklētāji, kas rāda, ka sarunāšanās kultūra attīstās un iedzīvotāju iesaiste sociālajos, politiskajos procesos pieaug. Ar prieku ziņojam – festivāls notiks arī nākamgad! Aicinām savos kalendāros iezīmēt 30. jūniju un 1. jūliju, kad atkal tiekamies LAMPAS gaismā Cēsu pils parkā. Lai arī vēl nav izsludināta pieteikšanās nākamā gada festivālam, LAMPAS organizatori jau šobrīd saņēmuši neskaitāmus jautājumus par iespēju ar saviem pasākumiem aktīvi iesaistīties 2017. gada festivālā, tāpēc nebaidāmies prognozēt – nākamais gads pārsteigs ar vēl lielāku vērienu!

Festivāla kulminācija bija politiķu “cepināšana” uz lielās skatuves, kur četri Latvijā labākie komiķi “pavilka uz zoba” Mārtiņu Bondaru, Ilzi Viņķeli, Raimondu Bergmani un Imantu Parādnieku. “Politiķu cepiena” laikā pārpildītajās skatītāju vietās bija dzirdami gan smiekli, gan sajūsmas saucieni, gan arī neapmierināta “ūjināšana” gadījumos, kad komiķu vai pašu politiķu viedoklis vai joks bija nepopulārs. Festivāla organizatori novērtē un pateicas politiķiem par drosmi!

Stāvgrūdām pilna bija arī diskusija par Donalda Trampa fenomenu, kurā piedalījās pasaulē vadošā medija “Buzzfeed” galvenais redaktors Bens Smits. Smits norādīja – maza iespēja, ka pēc iespējamās ievēlēšanas ASV prezidenta amatā Donalds Tramps varētu mainīt savus politiskos uzskatus.

Savukārt no plašā kultūras piedāvājuma lielu sajūsmu raisīja performatīvais notikums “Robežas” – sajūtu, garšu, taustes un dzirdes piedzīvojums, kurā dalībnieki devās ar aizsietām acīm, lai uzklausītu cēsnieku stāstus. Taču mazos apmeklētājus sajūsmināja mini LAMPAs teritorija, kur krāsoja, zīmēja, sportoja, spēlējās, smējās un sarunājās mazie LAMPAS apmeklētāji un viņu ģimenes.

“Mums, festivāla organizatoriem, ir neizmērojams prieks, ka LAMPA kļuvusi par tikšanās, domu apmaiņas un saprašanās vietu cilvēkiem ar visdažādākajiem viedokļiem, politiskajām pārliecībām un gaidām no sabiedrības. Šeit ar vēlmi uzzināt un izzināt pulcējās un cieņpilnās sarunās vienojās latvieši un krievi, liberāļi un nacionāļi, savas dzimtās vietas patrioti un bijušie bēgļi no Sīrijas, Eritrejas, Afganistānas,  pārkāpjot robežas starp “savējiem” un “citiem”. Plašais dalībnieku skaits apliecināja, ka neesam vienaldzīgi, ka mums rūp, ka gribam un varam iesaistīties sabiedriskajos un politiskajos procesos, kas, mūsuprāt, ir drošs ceļš uz labāku kopīgo nākotni,” stāsta Ieva Morica.

Noslēdzoties festivālam, sarunas turpinās arī LAMPAS sociālo tīklu kontos, kur apmeklētāji festivālu dēvē gan par prāta, gan demokrātijas, domāšanas un radošās apgaismības svētkiem. “Esmu 100% šī pasākuma fans jau otro gadu! Un šogad atkal bija tik žēl, ka nevar sadalīties un pagūt vienlaicīgi būt vairākās vietās! “Robežas”, “Vaimanu koris”, LApas telts un daudz kas cits - vienkārši burvīgi! Paldies visiem, kas radīja šos prāta svētkus!” savās emocijās dalās kāda no festivāla apmeklētājām.

Sarunu festivāls LAMPA apvienoja 150 pasākumus, kas dažādos to formātos un par visdažādākajām tēmām 1. – 2. jūlijā notika Cēsu pils parkā. Pasākumus rīkoja vairāk kā 80 organizācijas ar mērķi stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā. 

Festivāla pilnā foto galerija.

Video ieraksti no dažeim festivāla pasākumiem.

 

Visi jaunumi