Jaunumi

Visi jaunumi

FESTIVĀLA PIRMAIS IESILDOŠAIS PASĀKUMS: KAS PADARA LATVIJU DROŠU?

Lai LAMPA jau laikus parūpētos par vietu vērtīgām sarunām, arī šogad rīkojam divus saturīgus festivāla iesildošos pasākumus Cēsīs un Rīgā. Pirmajā pasākumā Cēsīs būs reta iespēja izpētīt Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolu, kā arī piedalīties atvērtā diskusijā par vienu no valstiski nozīmīgākajiem jautājumiem “Kas padara Latviju drošu?”, ar drošību saprotot arī mediju pratības, korupcijas, sabiedrības uzticēšanās un kritiskās domāšanas jautājumus. Pasākums notiks piektdien, 21. aprīlī. Tas sāksies plkst.17.00 ar ekskursiju pa NBS instruktoru skolas teritoriju (adrese: Cēsis, Valmieras iela 8). Diskusija paredzēta plkst.18.00.

Neskatoties uz pasākuma norises vietu, diskusijas dalībnieki – Valsts prezidena nacionālās drošības padomnieks Jānis Kažociņš, politoloģe un domnīcas “Providus” pētniece Iveta Kažoka, mārketinga speciālists Jānis Polis un SKDS pētniece Ieva Strode – nerunās vien par militāro drošību. Tieši otrādi – vairāk uzmanības tiks veltīts Latvijas iedzīvotāju apziņas un sociālajai drošībai.

LAMPA iestājas par vērtīgām sarunām, tieši tādēļ šai iesildošajai diskusijai izraudzīti ievērojami viedokļu līderi, kuru nostāja drošības jautājumos sakņojas viņu profesionālajā darbībā – kā politikā, tā mediju pratībā un militārajā aizsardzībā drošība ir aktuāla no dienas uz dienu.

Iveta Kažoka ir domnīcas “Providus” vadošā pētniece, kura specializējas labas pārvaldības un sabiedrības līdzdalības jautājumos. Jānis Polis ir mārketinga speciālists, kurš plašākai sabiedrībai kļuva populārs, aktīvi pētot un atmaskojot Latvijas sabiedrības mediju lietošanas paradumus, viltus ziņas un interneta propogandu. Jānis Kažociņš kā Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks ir zinošākais par aktualitātēm valsts militārās drošības jomā. Savukārt SKDS pētniece Ieva Strode ir specializējusies sociāli politiskajos pētījumos un diskusijā dalīsies ar dažādu sabiedriskās domas pētījumu rezultātiem.

Tiem, kas ieradīsies plkst.17.00, būs unikāla iespēja izpētīt Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas teritoriju. Diskusijas sākums plānots plkst.18.00, un tā turpināsies neformālās sarunās par klausītājiem interesējošiem jautājumiem plkst.20.00. 

Uz pasākumu aicināti visi festivāla cienītāji, interesenti un Cēsu iedzīvotāji, lai ne tikai labāk sagatavotos festivālam, bet arī aktualizētu visai sabiedrībai nozīmīgus jautājumus. 

Vēlamies, lai Sarunu festivāls LAMPA ir stāsts, kuru kopīgi veido un ar kuru lepojas ikviens Cēsu iedzīvotājs. Cēsis jau iemantojusi neoficiālās Latvijas kultūras galvaspilsētas statusu. Ar mājvietas došanu Sarunu festivālam LAMPA Cēsis sāk iezīmēties arī kā demokrātijas galvaspilsēta.

Tāpat kā festivālā, arī iesildošajos pasākumos ieeja ir bez maksas. Pasākums tapis sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību.

Visi jaunumi