Jaunumi

Visi jaunumi

Dokumentālā kino un “2Annas” īsfilmu programma

3. un 4. jūlijā sarunu festivāla “LAMPA” apmeklētājiem būs iespēja noskatīties virkni latviešu un ārzemju autoru veidotu dokumentālo filmu, kuru skatījums uz sabiedrību, tās norisēm vai personībām ir šobrīd aktuāls un atvērtas diskusijas rosinošs. Īpašu īsfilmu programmu piedāvās Rīgas starptautiskais filmu festivāls “2 Annas”, savukārt Nacionālais kino centrs piedāvās unikālu iespēju piedalīties kino “mācību stundā”. Tiks demonstrēta arī Jāņa Dombura skandalozā dokumentālā filma “4. maija republika”.

Sarunu festivāla “LAMPA” kino programma balstīta festivāla vērtībās, piedāvājot ideju daudzveidību un dažādību. Rīgas starptautiskā filmu festivāla “2 Annas” īsfilmu programma izaicinās pārvērtēt pieņēmumus par skaisto un neglīto, par varu un mīlestību, par indivīda brīvību izdarīt izvēli un par sabiedrības iespējām to ierobežot.

Festivālā tiks izrādīta arī žurnālista Jāņa Dombura veidotā “4. maija republika” – ilga pētnieciska darba rezultātā tapusi filma, kas izpelnījusies pretrunīgu vērtējumu gan no filmas skatītājiem, gan tajā pieminētajām personālijām. Programmā ietverta arī plaša Eiropas valstu dokumentālā kino izlase par sociopolitiski un vēsturiski zīmīgām un būtiskām tēmām: Stīvena Gorelika un

 

 

Helēnas Norbergas – Hodžas filma “Laimes ekonomika”, Maudes Nisanderas un Kristīnas Linstormas “Palme” par Zviedrijas leģendāro premjerministru Olafu Palmi, Kaspara Kursiša 12 dienu ceļojums “Pazust Latgalē”, Džima Brauna “Brīvību ģitārai” par rokmūziku kā dzelzs priekškara krišanas katalizatoru, kā arī Linneas Videnas dokumentālā filma “Nekad nepadodies, dēls”.

Šo kino programmu vienuviet būs iespējams noskatīties tikai mākslas telpā “MALA” (Lielā Skolas iela 4, Cēsis) sarunu festivāla “LAMPA” ietvaros, kas 3. un 4. jūlijā norisināsies Cēsu pils parkā. Kino programma gan būs tikai daļa no 60 dažādiem pasākumiem, kas divu dienu garumā piepildīs Cēsu pils parku ar sarunām, aizrautīgām diskusijām un smiekliem. Festivāla apmeklētājiem būs iespēja gan ieklausīties interesantās diskusijās, gan arī pašiem piedalīties sarunās un debatēs ar spilgtām personībām. Ar festivāla programmu var iepazīties tā mājas lapā www.festivalslampa.lv.

Sarunu festivāla “LAMPA” organizatori un idejas izlolotāji – fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS” un “Swedbank” – festivāla notikumu veidošanā ap sevi sapulcējuši vairāk kā 200 Latvijā pazīstamu un aktīvu domubiedru no dažādām organizācijām un institūcijām. Festivāla notikumu veidošanā iesaistījušās jau teju 50 dažādas organizācijas – valsts, nevalstiskā un privātā sektora pārstāvji, kuriem rūp Latvijas kā demokrātiskas valsts nākotne – organizējot 60 dažādus festivāla notikumus. Par sarunu festivāla “LAMPA” pamatakmens licējiem uzskatāmi fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS” un “Swedbank”. Sarunu festivāla realizāciju nodrošina fonds “DOTS”, reklāmas aģentūra “Armadillo”, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White” un pasākumu aģentūra “Chocolate Events”.

Ieeja festivālā būs bez maksas.

Visi jaunumi