Jaunumi

Visi jaunumi

Uz LAMPAS skatuves “cepinās” Jutu Strīķi, Arti Pabriku, Jāni Rozenbergu un Igoru Pimenovu

Sestdien, 1. jūlijā, Sarunu festivālā LAMPA notiks “Politiķu cepiens”, kurā Latvijā pazīstami komiķi Edgars Bāliņš un Rūdolfs Kugrēns, kā arī publiciste Anete Konste un režisore Marta Martinsone “uz zoba pavilks” bijušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieci, JKP Rīgas mēra amata kandidāti Jutu Strīķi, Eiropas Parlamenta deputātu Arti Pabriku, Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu un Saeimas deputātu Igoru Pimenovu. “Cepienu” vadīs un dalībniekus no pārkaršanas centīsies pasargāt radio un TV personība Gustavs Terzens.

Tāpat kā iepriekšējos gados pasākuma laikā pie tribīnes dosies komiķi, publiciste un režisore, lai pa vienam “cepinātu” politiķus. “Cepšana” ir asprātīgs monologs par konkrētās personas politisko un publisko darbību, pēc kuras tikko “ceptais” politiķis būs aicināts teikt savu aizstāvības runu. Gatavojoties pasākumam, “cepināmie” jau atbildējuši uz pirmo, iesildošo jautājumu – par kādiem aizvadītā gada darbiem un nedarbiem “cepiniet” paši sevi?

Uz iesildošo jautājumu Artis Pabriks atbild pārliecinoši: "Pagājušajā gadā ar kļavu lapas karogu esmu izgājis cauri vairākām frontes līnijām – gan Vācijas dzīvajam mūrim pie Berlīnes un Frankfurtes, gan Valonijas artilērijai, gan Eiropas Parlamenta opozīcijas grilēšanai uz lēnas uguns – līdz pēdējiem spēkiem sasniedzu mērķi un paspiedu roku Kanādas premjerministram Trudo. Tā kā jau esmu gana nocepināts kļavu sīrupā, Cēsu klimatiskajos apstākļos ceru justies labi!”

Juta Strīķe, atbildot uz jautājumu, kavējas pārdomās: “Biju policists, kad arī ar steku vai zizli atsevišķiem indivīdiem varēja rādīt pareizo ceļu. Kļuvu par politiķi – tagad par ceļu jāpārliecina sabiedrība. Esmu gatava to darīt, bet gribu, lai cilvēki nevis akli notic man, bet paši ierauga īsto virzienu un notic sev.” Savukārt taujāta par saviem "grēkiem", Juta Strīķe piebilst, ka sevi "cepina" par neuzceptām vēstulēm, rakstiem, atbildēm un karbonādēm.

Jānis Rozenbergs smejas, ka vienmēr var atrast, par ko sevi ''pacepināt", piemēram, "kā uzrunāt tos piecus cēsniekus, kuri par mani nenobalsoja aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās", taču šobrīd viņa prātu vairāk nodarbinot lielais LAMPAS "cepiens": “Kad likās, ka beidzies galvenais cepināšanas posms – pašvaldību vēlēšanas – nāca ziņa, ka mani "cepinās" LAMPĀ. Būs interesanti pavērot – kur “dedzinās” vairāk!"

Igors Pimenovs savukārt, atbildot uz jautājumu, izmantoja izdevību izteikt savas domas par politiku: "Latvijas krieviem jāpaliek Saeimas opozīcijā, lai koalīcijai būtu vismaz kaut kas, ar ko piesegt savu neizdarību, un lai apvienojoties varētu izglābt valdību pēdējā brīdi. Tas nozīmē, ka “Saskaņai” ir lemts palikt Saeimā uz mūžīgiem laikiem."

Tas, ko šī gada laikā pamanījuši komiķi, cik “izcepti” būs politiķi, un kādā “mērcē” tiks pasniegti – uzzināt varēsiet Cēsu Pils parkā 1. jūlijā, plkst. 20.15. Tūlīt pēc "Politiķu cepiena" klātesošos ar koncertu iepriecinās un uz dejām mudinās grupa "Rīgas Modes". Savukārt par ērtu mājupceļu būs parūpējies AS "Pasažieru vilciens", kas 1. jūlija vakarā norīkojis papildu vilcienu Cēsis – Rīga. No Cēsim vilciens aties plkst. 23.25 un Rīgā pienāks plkst. 01.18. Biļeti var iegādāties kasē, vilcienā vai „Pasažieru vilciena” mobilajā lietotnē.

Sarunu festivāla LAMPA programma atrodama www.festivalslampa.lv/lv/programma . Savukārt ar festivālā sastopamajiem sarunu biedriem jau iepriekš var iepazīties www.festivalslampa.lv/lv/vini-bus-2017/ . Ieeja festivālā – bez maksas.

Visi jaunumi