Jaunumi

Visi jaunumi

Bergmani, Bondaru, Parādnieku un Viņķeli “cepinās” uz LAMPAS skatuves

2. jūlija vakarā Cēsis un Sarunu festivālu LAMPA “uzkarsēs” viens no gaidītākajiem un asprātīgākajiem festivāla pasākumiem – “Politiķu cepiens”, kurā valsts labākie komiķi Edgars Bāliņš, Rūdolfs Kugrēns, kā arī publicistes Anete Konste un Elīna Kolāte radio un TV personības Gustava Terzena vadībā “pavilks uz  zoba” Latvijas drosmīgākos politiķus – Imantu Parādnieku, Mārtiņu Bondaru, Raimondu Bergmani un Ilzi Viņķeli. Sarunu festivāls LAMPA 1. – 2. jūlijā notiks Cēsu pils parkā, ieeja – bez maksas.

““Politiķu cepiena” galvenie principi, ir asprātība, ne nekaunība, gudri joki, ne tukša muļķība un cieņa, bet ne godbijība. “Cepiens” ir unikāls politiskā humora žanra piemērs Latvijā, kas pagājušajā gada festivālā LAMPA notika pirmo reizi un raisīja ovācijas vēl tālu pāri Cēsu pilsdrupām. Tas ir pasākums, kas ikdienā tik nopietnajiem valsts vīriem un sievām ļauj pajokot pašiem par sevi un runāt par būtisko atvērtā, veselīga humora pilnā gaisotnē,” vēsta festivāla direktore Ieva Morica.

Pasākuma gaitā pie tribīnes dosies komiķi, lai pa vienam “cepinātu” politiķus. “Cepšana” ir asprātīgs monologs par konkrētās personas politisko un publisko darbību, pēc kuras tikko “ceptais” politiķis būs aicināts teikt savu aizstāvības runu.

Iesildoties “Politiķu cepienam”, Imants Parādnieks, Mārtiņš Bondars, Raimonds Bergmanis un Ilze Viņķele tika iztaujāti par svarīgākajiem politiskajiem notikumiem aizvadītā gada laikā. Visi četri deputāti atbild īsti “cepieniskā” garā: “Visas pārējās aktualitātes nobāl gada galvenā “politiskā cepiena” un lēmuma priekšā – arī turpmāk māmiņas bērna gaidībās drīkstēs likumīgi likt bērniem elpot mammas vēderā kā caur saspiestu kokteiļsalmiņu, un likt uzņemt nikotīnu caur nabas saiti. Taču, tikko bērns piedzimst, tā tas ir liegts! #Konsekvence!” – tā deputāts Imants Parādnieks. 

Mārtiņš Bondars savukārt uzskata, ka laiku politikā, kopš pagājušā gada jūnija, vislabāk raksturo četri vārdi: “Laikam no sākuma jāierauj!” Tās ir viņa sajūtas par nekaunību, vienaldzību, liekulību, alkatību un nodevību.

“Galvenais notikums Latvijas politikā, skatoties laika nogrieznī – viens LAMPAS gads – nekas nemainās. Pa kādai valdībai, pa ministram, bet stabilās vērtības paliek – tikai nesasteidzam. Neko, izņemot olšūnas, jo tajās Latvijas spēks, kā Lāčplēsim ausīs,” ironizē Ilze Viņķele.

Raimonds Bergmanis par aizvadīto gadu: “Zaļā partija atrada rezervistu, iekļāva valdības pamatsastāvā un pacēla aizsardzības budžetu. Tagad pildām mājasdarbus, daudz trenējamies un gaidām viesus, lai Pateicības dienā viņiem pasniegtu cepeti!”

Kas par šīm un citām aktualitātēm sakāms komiķiem un kāda būs viņu atbildes runa politiķiem, mēs uzzināsim 2. jūlijā Cēsīs, jo kā saka publiciste Elīna Kolāte: “Cepienam, protams, gatavosimies pēdējā brīdī. Un tas, tāpat kā Barona iela, nekad nebūs gatavs".

 “Politiķu cepiens” ir viens no Sarunu festivālā LAMPA 150 pasākumiem, kas dažādos to formātos un par visdažādākajām tēmām 1. – 2. jūlijā notiks Cēsu pils parkā. Pasākumus rīko vairāk kā 80 organizācijas ar mērķi stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā. Ar pilnu festivāla programmu iespējams iepazīties http://www.festivalslampa.lv/lv/programma/ . 

Visi jaunumi