Jaunumi

Visi jaunumi

Bijušie premjeri atklās, ko būtu darījuši citādāk

3. jūlijā, plkst. 16:15, sarunu festivāla “LAMPA” ietvaros, bijušie premjerministri Māris Gailis, Andris Bērziņš, Indulis Emsis un Ivars Godmanis kopīgā diskusijā kritiski izvērtēs sasniegto kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas un mēģinās atbildēt uz jautājumiem, ko, no šodienas perspektīvas raugoties, viņi būtu darījuši citādāk. Diskusiju vadīs politologs Ivars Ījabs.

Premjerministru diskusijā bijušie valstsvīri tiks aicināti izvērtēt sasniegto kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, uzsverot gūtās mācības un atziņas, kā arī ieskatīties savas un citu premjerēšanas laika lielākajos izaicinājumos. Kā skaidro 5. Saeimas laikā premjerministra amatā strādājušais Māris Gailis, neviens, arī bijusie premjerministri, nevar apgalvot, ka savulaik nav tikušas pieļautas kļūdas: “Kurš var apgalvot, ka savulaik nav pieļāvis kļūdas? Tomēr to laiku lēmumi tika pieņemti tā, kā toreiz izpratām situāciju sev atvēlētā laika, ierobežotās pieredzes un pieejamo resursu ietvaros.”

 

 

 

Diskusijas laikā sarunu festivāla “LAMPA” apmeklētājiem būs iespēja noskaidrot, kāds ir bijušo valsts pirmo personu skatījums par Latvijas attīstības jautājumiem un kādai, viņuprāt, būtu jāizskatās Latvijai nākotnē. Diskusijas organizatori pauž cerību, ka saruna būs cilvēcīga, profesionāla un, kas būtiski, vērtīgām idejām un atziņām pilna.  

Premjeru diskusija – unikāls un līdz šim nepieredzēts diskusijas formāts Latvijā – ir viens no 60 dažādiem pasākumiem sarunu festivāla “LAMPA” ietvaros, kas 3. un 4. jūlijā norisināsies Cēsu pils parkā. Prominentu amatpersonu un viedokļu līderu iesaiste sagaidāma arī vairākos citos festivāla notikumos – ar pilnu festivāla programmu var iepazīties tā mājas lapā www.festivalslampa.lv.

Sarunu festivāla “LAMPA” organizatori un idejas izlolotāji – fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS” un “Swedbank” – festivāla notikumu veidošanā ap sevi sapulcējuši vairāk kā 200 Latvijā pazīstamu un aktīvu domubiedru no dažādām organizācijām un institūcijām. Festivāla notikumu veidošanā iesaistījušās jau teju 50 dažādas organizācijas – valsts, nevalstiskā un privātā sektora pārstāvji, kuriem rūp Latvijas kā demokrātiskas valsts nākotne – organizējot 60 dažādus festivāla notikumus. Par sarunu festivāla “LAMPA” pamatakmens licējiem uzskatāmi fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS” un “Swedbank”. Sarunu festivāla realizāciju nodrošina fonds “DOTS”, reklāmas aģentūra “Armadillo”, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White” un pasākumu aģentūra “Chocolate Events”.

Ieeja festivālā būs bez maksas.

Visi jaunumi