No otrdienas, 15. janvāra, ikviens aicināts pieteikt savu pasākumu jau piektajam Sarunu festivālam LAMPA, kas 28. un 29. jūnijā ar spožām sarunām un spilgtām idejām izgaismos Cēsu pils parku. Par šī gada festivāla virstēmu izvirzīta drosme – kā attīstības priekšnoteikums, kas palīdz ne tikai indivīdam, bet arī sabiedrībai kopumā attīstīties, izvirzīt tālus, kopīgus mērķus, uzsākt ko jaunu un pieņemt nezināmā izaicinājumu.
Lai saruna būtu īsta un dziļa, nepieciešama drosme teikt, ko domā, ieklausīties viedoklī, kas ir atšķirīgs, pateikt “es nezinu” vai atzīt, ja esi kļūdījies. Būt atvērtam, godīgam un uzņemties atbildību par savām idejām. Latvijas 101. gadā Sarunu festivāla LAMPA pamatā ir pārliecība, ka mums vajadzīga drosmīga saruna par Latvijas nākotni, kur loma ir mums katram un visiem kopā.
“LAMPA iestājas par būtiskām sarunām, kas sniedzas tālāk par vispārzināmo. Tāpēc, izvirzot drosmi kā festivāla vadmotīvu, mēs sakām “nē” seklām runām un blāvām vīzijām, kas iemidzina uzmanību un vairo apātiju. Festivāla dalībniekiem tas nozīmē drosmīgu tēmu izvēli, sarunu biedru atklātību un dažādus viedokļus, kuros ieklausīties. Lai viedokļu dažādība turpinātu plaukt, LAMPAI iedegoties arvien spožāk, aicinām ikvienu piedalīties tās organizēšanā. Pieteikt savu pasākumu programmu aicināti visi, kam tuvas LAMPA vērtības, sava un sabiedrības redzesloka paplašināšana,” aicina Sarunu Festivāla LAMPA direktore Ieva Morica.
Savus pasākumus festivāla programmai var pieteikt ikviens, kam ir, ko teikt – gan indivīdi, gan privātā, valsts un nevalstiskā sektora organizācijas. Pasākuma tēmas izvēlē nav ierobežojumu, formāts ir brīvs un pakļauts tikai organizatora domas lidojumam – no nopietnām sarunām, izzinošām darbnīcām un spraigām diskusijām līdz teātra spēlēm un domu rosinošām instalācijām. Tā kā festivāla pasākumu skaits ir ierobežots, visi pieteikumi tiks vērtēti konkursa kārtībā atbilstoši Sarunu festivāla LAMPA manifestam un pasākuma kritērijiem. Savukārt, lai pasākums ne tikai atbilstu nosacījumiem, bet arī izdotos tieši tāds, kā iecerēts, 15. janvārī ar Vācijas Federālās Ārlietu ministrijas atbalstu klajā laista īpaša padomu rokasgrāmata “Ieteikumi demokrātisku pasākumu rīkošanā”, kur autori Anete Konste un Jānis Joņevs aprakstījuši, kā nospraust mērķi, apzināt savu auditoriju, izvēlēties atbilstošu pasākuma formātu, uzrakstīt labu scenāriju un iegūt sabiedrības uzmanību. Grāmatas elektroniskā versija būs pieejama festivāla majaslapā februāra vidū.
Sarunu festivāls ir nekomerciāls, un tā apmeklētājiem ieeja ir bez maksas. Festivāla izmaksas tiek segtas no ziedojumiem, grantiem un pasākumu rīkotāju līdzmaksājumiem. Tomēr arī šogad festivāla rīkotāji un atbalstītāji piedāvā stipendijas līdzmaksājuma segšanai, kas stipendijas ieguvējam nodrošina iespēju piedalīties LAMPĀ bez maksas. Festivāla izglītības satura patrons Swedbank Latvija, aicinot veidot saturu par un ap mūsdienīgu izglītību, piedāvā līdzmaksājumu stipendijas ar izglītības jomu saistītiem pasākumiem. Vācijas Federālās Ārlietu ministrijas līdzmaksājuma stipendijai aicinātas pieteikties biedrības un nodibinājumi, kuru veidotie pasākumi veltīti pilsoniskās sabiedrības tēmai. Savukārt Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS līdzmaksājumu stipendijām var pieteikties tikai indivīdi, kuru pasākumi veidoti par citām tēmām.
Sīkāka informācija un pasākuma pieteikšanas anketa meklējama festivāla mājaslapā www.festivalslampa.lv/lv/pieteikumi.