Jaunumi

Visi jaunumi

Aptauja: Iedzīvotāji uzskata, ka Latvijā cilvēki pārāk maz sarunājas

Vairāk kā puse jeb 54% valsts iedzīvotāju uzskata, ka cilvēki Latvijā pārāk maz sarunājas. Sarunāšanās trūkumu visvairāk izjūt latviešu valodā runājošie, arī krievvalodīgie valsts iedzīvotāji norādījuši uz sarunu trūkumu Latvijas iedzīvotāju vidū. Savstarpējās saziņas un komunikācijas daudzumu par pietiekamu savukārt atzinusi trešdaļa iedzīvotāju, secināts sarunu festivāla “LAMPA” un pētījumu centra SKDS veiktajā aptaujā. 

Pēc 33% Latvijas iedzīvotāju domām, Latvijā cilvēki sarunājas pietiekoši, taču vairāk kā puse – 54% - respondentu uzskata, ka kopumā sarunājamies pārāk maz. Visvairāk sarunāšanās trūkumu izjūt cilvēki vecumā līdz 35 gadiem – 62% aptaujāto norādījuši uz sarunu kultūras trūkumu Latvijā. Arī pārējās vecuma grupās vairāk kā puse respondentu uzskata, ka cilvēki Latvijā pārāk maz sarunājas.

Latviešu valodā runājošie iedzīvotāji sarunu trūkumu izjūt vairāk nekā krievvalodīgie – attiecīgi 64% un 57% -, savukārt lielāka atšķirība novērojama sieviešu un vīriešu viedokļos. Ja sieviešu vidū sarunāšanās trūkumu valstī izjūt 63% sieviešu, tad vīriešu vidū to izjūt gandrīz puse aptaujāto.

“Aptaujas rezultāti pierāda sarunu festivāla “LAMPA” izcelto problemātiku – mēs pārāk maz sarunājamies. Sarunāšanās, abpusējs dialogs un domapmaiņa ir fundamentāls demokrātijas funkcionēšanas aspekts – bez sarunas demokrātija paliek tikai “uz papīra”. Sarunu festivālā “LAMPA” vērsīsim uzmanību tieši uz sarunāšanos un sniegsim apmeklētājiem to “parka soliņu” – platformu, kurā uzsākt šo tik vajadzīgo dialogu gan savā starpā, gan ar politiķiem, uzņēmējiem, māksliniekiem un visiem runāt gribošajiem. Domājam, ka Latvijas cilvēki dzīvotu daudz labāk, ja rastu iespēju vairāk sarunāties,” komentē sarunu festivāla “LAMPA” direktore un fonda atvērtai sabiedrībai “DOTS” izpilddirektore Ieva Morica.

Sarunu festivāla “LAMPA” organizatori un idejas izlolotāji – fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS” un “Swedbank” – festivāla notikumu veidošanā ap sevi sapulcējuši vairāk kā  150 Latvijā pazīstamu un aktīvu domubiedru no dažādām organizācijām un institūcijām. Festivāla notikumu veidošanā iesaistījušās jau teju 50 dažādas organizācijas – valsts, nevalstiskā un privātā sektora pārstāvji, kuriem rūp Latvijas kā demokrātiskas valsts nākotne – organizējot 60 dažādus festivāla notikumus. Par sarunu festivāla “LAMPA” pamatakmens licējiem uzskatāmi fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS” un “Swedbank”. Sarunu festivāla realizāciju nodrošina “DOTS”, reklāmas aģentūra “Armadillo”, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White” un pasākumu aģentūra “Chocolate Events”.

Ieeja festivālā būs bez maksas.

Visi jaunumi