Jaunumi

Visi jaunumi

Aizvadīts astotais Sarunu festivāls LAMPA

Ar krāšņu Politiķu cepienu noslēdzies jau astotais Sarunu festivāls LAMPA. Divās dienās norisinājās vairāk nekā 270 pasākumi par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām. Festivālu kopumā apmeklēja ap 19 000 cilvēku.

“Mums ir patiess prieks tikties klātienē ierastajā LAMPAS formātā Cēsīs. Šobrīd, kad tepat kaimiņos notiek Krievijas karš pret Ukrainu, skaidri apzināmies, ka festivāla misija stiprināt demokrātijas kultūru Latvijā ir vēl būtiskāka nekā līdz šim. Dzīve demokrātijā nav iedomājama bez sarunām un dialoga starp dažādām sabiedrības grupām, un mums bija laime to piedzīvot šī gada LAMPĀ” paužot prieku par atkalsatikšanos Cēsīs norāda Sarunu festivāla LAMPA direktore Ieva Morica.

Festivāla programmu veidoja 270 organizācijas no visas Latvijas, bet tā pasākumu tēmas un formāti saglabājušies nemainīgi plaši un uzrunājoši, apliecinot, ka LAMPA ir festivāls ikvienam – latviski, krieviski un angliski runājošajiem, jauniešiem un senioriem, filosofiem un praktiķiem. Lai LAMPAS saturs būtu pieejams arī nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem festivāla apmeklētājiem, daļai pasākumu tika nodrošināts tulkojums zīmju valodā, un daļai tehnoloģiju uzņēmums “Tilde” nodrošināja reāllaika teksta transkripciju.

13. Saeimas Pēdējā zvana ballīte

Festivāla  pirmās dienas izskaņā norisinājās Politiķu disko, kas šogad tika dēvēts par 13. Saeimas Pēdējā zvana ballīti, un svinības izvērtās patiesi grandiozas, pulcējot simtiem apmeklētāju. Pie DJ pults stājās Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā vienotība"), Ieva Akuratere ("Konservatīvie"), Ralfs Nemiro ("Latvija pirmajā vietā"), Aigars Bikše (”Attīstībai/Par!”), bet politiķiem ritmu palīdzēja noturēt DJ un radio personība Toms Grēviņš.

Politiķu cepiens

Kā ierasts, festivālu noslēdza viens no visdrosmīgākajiem un apmeklētāju gaidītākajiem notikumiem – “Politiķu cepiens”. Šoreiz grilēts tika vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (”Attīstībai/Par!”), izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece ("Koservatīvie"), 13. Saeimas deputāts Edgars Tavars (Zaļā partija) un Rīgas domes deputāte Antoņina Ņenaševa (“Progresīvie”)!

VIDEO IERAKSTS

Visi jaunumi