Jaunumi

Visi jaunumi

11. maijā LAMPA iesildās Rīgā, Iļģuciemā

Nepaliec mājās, mums kopā ir daudz par ko parunāt! ✋

Aizraujošas sarunas, spraigas diskusijas par cilvēku emocijām, skolu izglītību un Rīgas nākotni, Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates, kā arī spēles un darbnīcas bērniem – 11. maijā LAMPA iesildās Rīgā, Iļģuciema Nordeķu parkā. Ieeja bez maksas!

PROGRAMMA

13.00 – 14.05 Darbnīca “Kāpēc Tu man besī? No kurienes rodas dusmas” | rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS

Darbnīcu vadīs Artūrs Miksons, ārsts-psihoterapeits, RSU Psihosomatikas klīnikas virsārsts, kurš ikdienā strādā gan ar pieaugušajiem, gan pusaudžiem.

Visas emocijas, kas ir Tevī, ir vajadzīgas - dusmas, bailes, kauns, vainas izjūta, interese, prieks, greizsirdība, skaudība u.c. - tik svarīgi mēģināt atšķirt, vai tās atbilst realitātei, vai tomēr pagātnes pieredze tās "izkropļo". Ja Tev kaut kas besī, pasaki to - konstruktīvi!

14.20 – 15.20 Zināšanu X faktors | rīko festivāla izglītības satura patrons Swedbank Latvia

Trīs mācību procesa spēcināšanas stāsti, kas var notikt katrā skolā un sekmē zināšanu noturību, skolēnu ieinteresētību un vecāku līdzdalību.

Sarunā piedalīsies Edurio skolu izaugsmes vadītājs Gatis Narvaišs, Skolu programmas “Dzīvei gatavs” vadītājs Lauris Bokišs un Aija Tūna, programmas „Latvijas skolas soma” vadītāja, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs. Sarunu vadīs Edgars Plētiens, Raunas vidusskolas vadītājs un skolotājs.

15.35 – 16.35 Diskusija “PēcRīga” (krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā) | rīko Русское вещание LTV7

Runāsim par pilsētas attīstības plānu, par to, kādi instrumenti ir tās iedzīvotājiem un vai viņi spēj kaut ko ietekmēt, kāds būs sabiedriskais transports, kādi ekonomikas dzinēji ir pilsētas rīcībā. 

Diskusijā piedalīsies tūrisma interneta portāla meeting.lv vadītājs Armens Halatjans, “Pilsēta cilvēkiem” valdes priekšsēdētājs Māris JonovsBaltic Travel Group vadītājs Vlads KorjaginsCafé M - zero waste coffee shop īpašniece Ulla Milberta un uzņēmuma OROCON partneris Andrejs Čumakovs.

16.50 – 18.20 Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates | rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS

Debatēs esam uzaicinājuši piedalīties pārstāves tikai no tām politiskajām partijām, kuru sarakstos Eiropas Parlamenta vēlēšanām pirmajā pieciniekā ir vismaz viena sieviete, tādējādi vēršot sabiedrības uzmanību un vienlaikus raisot diskusiju par sieviešu līdzdalību politikā.

Dalību apstiprināja Gunta Anča, PROGRESĪVIE, Inga Bite, Latvijas Reģionu Apvienība, Beata Jonite, KPV LV, Sandra KalnieteJaunā Vienotība, Regīna Ločmele-Luņova, Sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa“, Linda Ozola, Jaunā konservatīvā partija, Baiba Rubesa, Attīstībai / Par, Inguna Sudraba, Atmoda, Tatjana Ždanoka, Latvijas Krievu savienība.

Debates vadīs politoloģe un domnīcas “Providus” vadītāja Iveta Kažoka.

Runas atpazīšanu nodrošinās Tildes Balss.

18.35 – 19.30 The Swamp Shakers koncerts
13.00 – 19.30 Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā #EUandME radošā uzdevumu telts "Esi Digi? Esi Safe!" par drošību un tiesībām internetā

Radošajā teltī rosināsim domāt: kā justies drošāk, darbojoties digitālajā vidē? Kādus nospiedumus atstāj ieraksti internetā? Vai mūsu pēdas internetā var izdzēst? Kādēļ meklētā informācija pie mums atgriežas? Vai mūsu dati tiešām pieder tikai mums?

BĒRNIEM

13.00 – 18.15 Brain Games galda spēles, kā arī raķešu darbnīca un eksperimentu šovs no Zinātkāres centra ZINOO.

LAMPU Rīgā ieslēdz Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Armadillo, Deep White un Swedbank Latvia

Mums palīdz un finansiāli atbalsta Eiropas Savienības programma “Eiropa pilsoņiem”British Council Latvia, Vācijs Federālā Ārlietu ministrija, Latvijas lielākais kokapstrādes uzņēmums "Latvijas Finieris" un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

*Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Foto un video materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

Visi jaunumi