Jaunumi

Visi jaunumi

11. maijā LAMPA iesildās Rīgā, Iļģuciemā

Nepaliec mājās, mums kopā ir daudz par ko parunāt! ✋

Aizraujošas sarunas, spraigas diskusijas par cilvēku emocijām, skolu izglītību un Rīgas nākotni, Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates, kā arī spēles un darbnīcas bērniem – 11. maijā LAMPA iesildās Rīgā, Iļģuciema Nordeķu parkā. Ieeja bez maksas!

PROGRAMMA

13.00 – 14.05 Darbnīca “Kāpēc Tu man besī? No kurienes rodas dusmas” | rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS

Darbnīcu vadīs Artūrs Miksons, ārsts-psihoterapeits, RSU Psihosomatikas klīnikas virsārsts, kurš ikdienā strādā gan ar pieaugušajiem, gan pusaudžiem.

Visas emocijas, kas ir Tevī, ir vajadzīgas - dusmas, bailes, kauns, vainas izjūta, interese, prieks, greizsirdība, skaudība u.c. - tik svarīgi mēģināt atšķirt, vai tās atbilst realitātei, vai tomēr pagātnes pieredze tās "izkropļo". Ja Tev kaut kas besī, pasaki to - konstruktīvi!

14.20 – 15.20 Zināšanu X faktors | rīko festivāla izglītības satura patrons Swedbank Latvia

Trīs mācību procesa spēcināšanas stāsti, kas var notikt katrā skolā un sekmē zināšanu noturību, skolēnu ieinteresētību un vecāku līdzdalību.

Sarunā piedalīsies Gatis Narvaišs, Edurio skolu izaugsmes vadītājs, Lauris Bokišs, Skolu programmas “Dzīvei gatavs” vadītājs, Aija Tūna, programmas „Latvijas skolas soma” vadītāja, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs.

15.35 – 16.35 Diskusija “PēcRīga” (krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā) | rīko Русское вещание LTV7

Runāsim par pilsētas attīstības plānu, par to, kādi instrumenti ir tās iedzīvotājiem un vai viņi spēj kaut ko ietekmēt, kāds būs sabiedriskais transports, kādi ekonomikas dzinēji ir pilsētas rīcībā.

16.50 – 18.20 Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates | rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS

Debatēs esam uzaicinājuši piedalīties pārstāves tikai no tām politiskajām partijām, kuru sarakstos Eiropas Parlamenta vēlēšanām pirmajā pieciniekā ir vismaz viena sieviete, tādējādi vēršot sabiedrības uzmanību un vienlaikus raisot diskusiju par sieviešu līdzdalību politikā.

Dalību apstiprināja Gunta Anča, PROGRESĪVIE, Inga Bite, Latvijas Reģionu Apvienība, Beata Jonite, KPV LV, Sandra KalnieteJaunā Vienotība, Regīna Ločmele-Luņova, Sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa“, Linda Ozola, Jaunā konservatīvā partija, Dana Reizniece-Ozola, ZZS, Baiba Rubesa, Attīstībai / Par, Inguna Sudraba, Atmoda, Tatjana Ždanoka, Latvijas Krievu savienība.

18.35 – 19.30 The Swamp Shakers koncerts
13.00 – 19.30 Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā radošā uzdevumu telts "Esi Digi? Esi Safe!" https://digisafe.lv/

Radošajā teltī rosināsim domāt: kā justies drošāk, darbojoties digitālajā vidē? Kādus nospiedumus atstāj ieraksti internetā? Vai mūsu pēdas internetā var izdzēst? Kādēļ meklētā informācija pie mums atgriežas? Vai mūsu dati tiešām pieder tikai mums?

BĒRNIEM

13.00 – 18.15 Brain Games galda spēles, kā arī raķešu darbnīca un eksperimentu šovs no Zinātkāres centra ZINOO.

Mums palīdz un finansiāli atbalsta Eiropas Savienības programma “Eiropa pilsoņiem”British Council Latvia, Vācijs Federālā Ārlietu ministrija un Latvijas lielākais kokapstrādes uzņēmums "Latvijas Finieris".

*Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Foto un video materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

Visi jaunumi