Diskusijas
PANEĻDISKUSIJA
Sarunu festivālā LAMPA bieži izmantots formāts. Lūk, daži ieteikumi, kas diskusiju padarīs produktīvāku un iesaistošāku:
Mūžam zināmā patiesība, ko vērts atkārtot – lai diskusija būtu kvalitatīva un auditorija sajustu, ka jūs cienāt viņu laiku, ir svarīgi sagatavoties pirms diskusijas. Veidojot diskusijas konceptu, atrodiet tās ietvaru, mērķi, jautājumus, kurus vēlaties attīstīt u.t.t. Kad koncepts būs gatavs, jūs sapratīsiet, kādos tēmu blokos tas dalās un kuri runātāji var labāk izteikties par katru no šiem blokiem. Pārdomājiet optimālo runātāju skaitu tā, lai katram no runātājiem ir iespēja izteikties un atliek laika auditorijas iesaistei (ieteicamais runātāju skaits ir trīs līdz četri runātāji un moderators).
Ar katru no runātājiem ieteicams pārrunāt, ko jūs no viņiem sagaidāt un kāds būs tieši viņu unikālais pienesums diskusijas attīstībai. Ja plānojat iesaistīt auditoriju, arī par to jābrīdina diskusijas runātāji. Visiem diskusijas runātājiem vēlams nosūtīt arī pasākuma scenāriju, vai vismaz pateikt viņiem atvēlēto laiku. Runātāju informēšana gan nenozīmē, ka jūsu diskusijas vadītājs nevarēs uzdot arī kādus pilnīgi negaidītus jautājumus, ar to publiskas diskusijas runātājiem ir jārēķinās. Ja diskusijas runātāji zinās diskusijas mērķi un savu lomu tajā, tad tā jau būs puse no pasākuma veiksmes!
IEPRIEKŠ SAGATAVOTA VIDEO IZMANTOŠANA
Piemērs formātam, kas vērsts uz publikas ieguvumu. Klātienes diskusija tiek papildināta ar iepriekš sagatavotu materiālu – video, kur izteikti viedokļi par diskusijā apspriežamajiem jautājumiem.
DEBAŠU INTEGRĒŠANA DISKUSIJĀ
Pasākuma sākumā notiek debašu izspēle, proti, divas pretējas puses lomu spēļu veidā izspēlē argumentus par konkrēto jautājumu.
FILMAS IZMANTOŠANA DISKUSIJĀ
Ideja – diskutēt par aktuālām problēmām, bet, lai spētu abstrahēties, apspriešanai izmantot jau esošu filmu par līdzīgām problēmām citā vidē un laikā.