Atpakaļ

Alūksnes novada pašvaldība

Alūksnes novada pašvaldība kopš 2009. gada vienā administratīvā teritorijā apvieno Alūksni un 15 tai apkārt esošus pagastus. Lai veicinātu novada iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanos un uzņēmējdarbības izaugsmi, Alūksnes novada pašvaldība kopš 2009. gada ir īstenojusi projektus par vairāk nekā 40 miljoniem EUR. Ir pārbūvētas ielas un ceļi, siltināti bērnudārzi un skolas, pašvaldība rūpējas par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un attīstību tūrisma mērķiem, īsteno projektus, kam jāveicina uzņēmējdarbības attīstība novadā.
Alūksnes novada ģeogrāfiskā atrašanās vietā, kur satiekas trīs valstis - Latvija, Igaunija un Krievija, nosaka, ka esam Eiropas Savienības ārējā robeža. Dažādu tautu kultūru mijiedarbība ietekmē arī novada iedzīvotāju ikdienas dzīves ritumu.
Novada centrs, Alūksne, ir pilsēta ar senu vēsturi, tā ir arī visaugstāk virs jūras līmeņa esošā pilsēta Latvijā. Latviešiem Alūksne sendienās nesusi gara gaismu – vācu mācītājs Ernsts Gliks šeit iztulkoja Bībeli latviešu valodā un izveidoja pirmās skolas latviešu zemnieku bērniem.
Arī šobrīd novads aug un attīstās, neskatoties uz attālumu no galvaspilsētas, darba vietu trūkumu un iedzīvotāju skaita samazināšanos. Novada galvenās vērtības ir unikālas dabas teritorijas, saimnieciski neskarta vide, bagāts kultūrvēsturiskais mantojums, darbīgi un savdabīgi cilvēki - malēnieši. Galvenie uzņēmējdarbības veidi novadā saistīti ar kokapstrādi, mežizstrādi, lauksaimniecisko ražošanu, celtniecību, tūrismu.

Pasākumi

Alūksnes novada pašvaldība
Atpakaļ
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri