Atpakaļ

Edgars Vītols

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents, vairāku koru mākslinieciskais vadītājs, Dziesmu svētku virsdiriģents.

Edgars Vītols – mūzikas pedagogs, diriģents. Bakalaura grādu mūzikas pedagoģijā (2009) un maģistra grādu kora diriģēšanā (2011) ieguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. 2018. gadā kļuvis par pedagoģijas zinātņu doktoru mūzikas pedagoģijā Latvijas Universitātē. Kopš 2014. gada ir Latvijas Mūzikas akadēmijas Mūzikas pedagoģijas katedras docents. No 2004. gada ir LU FMOF kora “Aura” mākslinieciskais vadītājs, no 2008. gada strādā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā, no 2011. gada ir Rīgas vīru kora “Absolventi” mākslinieciskais vadītājs. Līdzšinēji bijis XI un XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents, 2017. gadā Latvijas jaukto koru salidojuma mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents. 2015. un 2018. gadā bijis Baltijas valstu studentu dziesmu svētku “Gaudeamus” virsdiriģents”, savukārt 2022. gadā bijis to Latvijas nacionālās programmas mākslinieciskais vadītājs. No 2015. gada ir Jelgavas koru apriņķa virsdiriģents. No 2011. – 2016. gadam darbojies kā Pasaules Festivālu kora (Norvēģija) ārštata diriģents. Šobrīd XXVII Vispārējo Dziesmu un deju svētku virsdiriģents (2023) un XII Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs (2025).
Kopš 2009. gada īstenoti daudzi projekti ar Latvijas ievērojamākajiem komponistiem (R. Pauls, Ē. Ešenvalds, I. Arne, K. Lācis u.c.) un izveidota sadarbība ar izcilākajiem dažādu žanru solistiem (I. Galante, D. Kalniņš, A. Krauze u.c.). Savā darbība iegūtas daudzas godalgotas vietas starptautiskos koru konkursos (Vācija, Austrija, Malta, Horvātija, Čehija u.c.), kā arī veidoti aizraujoši projekti ar simfonisko orķestri, big bandu, tautas mūzikas pārstāvjiem un dejotājiem.

Pasākumi

Edgars Vītols
Atpakaļ
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri