Atpakaļ

Prof. Karolīna Vigura

ideju vēsturniece, socioloģe un žurnāliste (Polija)

Dr. habil. Karolīna Vigura (Karolina Wigura) ir ideju vēsturniece, socioloģe un žurnāliste no Polijas. Viņa ir fonda “Kultura Liberalna” valdes locekle, kas izdod iknedēļas izdevumu “Kultura Liberalna” – Polijas vadošo tiešsaistes politikas un kultūras nedēļas izdevumu. Tāpat viņa ir Berlīnē bāzētā "Center for Liberal Modernity" vecākā pētniece.

Līdztekus tam viņa pasniedz Varšavas Universitātes Socioloģijas institūtā, pievēršoties tādām tēmām, kā 20. gadsimta politiskā filozofija, emociju nozīme politikā, atmiņas socioloģija un ētika, un jo īpaši pārejas taisnīgumam, vēsturiskajai vainai un izlīgumam. Karolīna ir arī domnīcas “European Council on Foreign Relations” biedre.

No 2016. līdz 2018. gadam viņa ir bijusi Polijas programmas līdzdirektore Oksfordas Universitātes Sv. Antonija koledžā. Savukārt, 2021./2022. akadēmiskajā gadā – stipendiāte Roberta Boša akadēmijā Berlīnē. Vigura studējusi socioloģiju, filozofiju un politikas zinātni Varšavas Universitātē un Minhenes Universitātē, iegūstot doktora grādu Varšavas Universitātē.

Karolīna Vigura ir divu grāmatu autore: “The Guilt of Nations: Forgiveness as a Political Strategy” (2011.) un “ (2019.) autors – abas iznāca poļu valodā. Viņas darbi ir publicēti tādos vadošajos Eiropas un ASV medijos kā The Guardian, The New York Times, Neue Zuercher Zeitung, Gazeta Wyborcza u.c.. 2008. gadā viņa saņēma Lielo preses balvu par interviju ar Jirgenu Hābermasu "Eiropa nāves paralīzē".

Viņas jaunākā grāmata "Polijas ateists pret poļu katoli" (2022.), ko viņa ir sarakstījusi kopā ar konservatīvo un katoļticīgo intelektuāli Tomašu Terlikovski, nesen kļuva par vienu no pārdotākajām grāmatām Polijā. Šobrīd kopā ar Jaroslavu Kuišu viņa raksta grāmatu par Ukrainas kara ietekmi uz Centrāleiropu un Austrumeiropu.

Pasākumi

Prof. Karolīna Vigura
Atpakaļ
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri