Atpakaļ

Latvijas skolas soma

Kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma" skolēniem nodrošina valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, sasaistot tās ar mācību saturu. Šī pieredze sniedz skolēniem māksliniecisku baudījumu, raisa pārdomas par personīgi nozīmīgiem un sabiedriski aktuāliem jautājumiem, izklaidē un vienlaikus palīdz paplašināt redzesloku un apgūt mācību saturu.
Programmas ietvaros skolēni iepazīst kultūras norises mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā. Programmas saturu veido daudzveidīgas, profesionāli radītas kultūras norises, ko piedāvā valsts un pašvaldību, kā arī neatkarīgās kultūras institūcijas un radošie profesionāļi.
Programma palīdz nostiprināt sabiedrības izpratni par kultūras lomu personības attīstībā un sniedz nozīmīgu ieguldījumu kultūras nozarē, sekmējot jaunu kultūras produktu veidošanu bērnu un jauniešu auditorijai, paaugstinot radošo profesionāļu nodarbinātību, kā arī veidojot nākotnes auditoriju. Aptverot visus skolēnus pamata un vidējās izglītības posmā, t. sk., profesionālās izglītības sistēmā, programma veicina kultūras pieejamību un mazina sociālo nevienlīdzību.
Kultūrizglītības programmu "Latvijas skolas soma" administrē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Pasākumi

Latvijas skolas soma
Atpakaļ
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri