Atpakaļ

Drago

Nacionālo bruņoto spēku Militārās policijas suns - speciālists sprāgstvielu meklēšanā

Drago ir 3,5 gadus jauns Beļģu malinuā sugas suns, kurš ir speciālists savā jomā- sprāgstvielu meklēšanā. Drago pats ir ļoti atraktīvs, atjautīgs suns, kurš ikdienā pilda savus dienesta pienākumus Nacionālo bruņoto spēku Militārajā policijā.
Jebkura dienesta suņa, tāpat arī Drago dienesta gaitas sākās Latvijas Robežsardzes koledžā, kur pirmajos dzīves mēnešos viņš apguva labas uzvedības un paklausības pamatprincipus “Dienesta kucēnu kursā”. Pirmais kurss nepilnu gadu, kura noslēgumā jeb suņa 11 mēnešu vecumā, jākārto arī eksāmens. To veiksmīgi izturot, Drago iestājās nākamajā kursā “Sprāgstvielu un ieroču meklēšanas kursā”, kura laikā praktiski un teorētiski tika gūtas un pilnveidotas iemaņas sprāgstvielu meklēšanā.
Beidzot šo kursu, Drago kļuva par pilntiesīgu dienesta suni un sāka aktīvi piedalīties dienesta uzdevumu izpildē. Tas nozīmē veikt sprāgstvielu meklēšanu ikdienā, dažādos objektos, kā arī, pie personām. Katru gadu ikviens dienesta suns, tajā skaitā Drago, dodas uz Latvijas Robežsardzes koledžu, pārbaudīt savas spējas meklēšanā, kārtojot specifiskus pārbaudījumus. Tos izturot, tiek pagarināta atļauja turpināt pildīt dienesta pienākumus.
Drago sevi ir pierādījis kā ļoti uzticamu un profesionālu suni, kurš uzdevumus pilda precīzi.

Pasākumi

Drago
Atpakaļ
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri