Atpakaļ

Aldis Bukšs

Rakstnieks, scenāriju autors

Dzimis 1985. gadā. Literatūrā debitēja 2015. gadā ar romānu “Parādu piedzinēji”. 2020. gada nogalē iznāca otrais romāns – kriminālromāns “Brāļi”. Romāns izdots gan latviešu literārajā, gan latgaliešu rakstu valodā. Tuvākajā laikā plānots romānu izdot lietuviski.
Aldis Bukšs nāk no Ziemeļlatgales (dzimis Balvos, audzis Baltinavā, pāris kilometru no Latvijas robežas ar Krieviju). Mūzikas skolas direktores un zemnieka dēls. Skolas gados aizrāvies ar ģeogrāfiju un vēsturi (vairāku valsts olimpiāžu laureāts), kā arī beidzis mūzikas skolu. Dejojis, dziedājis korī un spēlējis pūtēju orķestrī. Iegūti bakalaura grādi politikas zinātnē un tiesību zinātnē (abi Latvijas Universitātē). Parālēli iegūta arī nodaļas komandiera (kaprālis) pakāpe bruņotajos spēkos.
Gandrīz desmit gadus strādājis Latvijas komercbankās. Tad Ekonomikas ministrijā – jautājumos, kas saistīti ar investīciju piesaisti, eksporta veicināšanu, diasporu un imigrāciju. Šobrīd strādā par tieslietu ministra Jāņa Bordāna biroja vadītāju.
Pēdējo trīs gadu laikā kļuvis par divu meitu tēvu un pievērsies arī kino scenāriju rakstīšanai. Scenārija līdzautors pilnmetrāžas mākslas filmai “Maiņa” (2020).
Aldis Bukšs
Atpakaļ
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri