Liepājas muzejs

Liepājas muzejs

Liepājas muzejs piedāvā ieskatu Liepājas un tās apkārtnes vēsturē, kā arī baudīt daudzveidīgu mākslu izstāžu zālēs. Laipni lūgti!

Liepājas muzejs ir viens no lielākajiem pašvaldības muzejiem Latvijā, kas ne tikai veic kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu, iepazīstina ar Liepājas vēsturi, bet arī regulāri rīko gan pašmāju, gan ārvalstu mākslinieku mākslas darbu izstādes.
Ekspozīcijā apskatāma senvēsture ar unikāliem arheoloģiskiem priekšmetiem, viduslaiku pilsētas vēsture, 19. – 20. gs. laika zīmes, mākslinieka Miķeļa Pankoka dzīves un mākslas ceļš. Ekspozīcija “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs” interaktīvā un saistošā veidā stāsta par Dienvidkurzemes lauku cilvēku savdabību un dzīves ritmu, atklājot piekrastes ļaužu dvēseli, gaumi un skaituma izjūtu.
Apmeklētājiem ir iespēja iepazīt muzeju gida pavadībā, skolēnu grupām arī piedalīties muzejpedagoģijas nodarbībās. Muzejā darbojas Kurzemes tautas tērpu informācijas centrs, kas sniedz konsultācijas par tautas tērpu valkāšanas tradīcijām un izgatavošanu.